Rozhledna Bramberk

Tipy na výlet, Jizerské hory
Kam a jak jedeme?

lupa

Naše společná cesta začíná v obci Smržovka, odkud směřujeme na Horní Maxov. Pro neznalé okolí radím, za železničním přejezdem ve Smržovce odbočte v pravo. po příjezdu do Horního Maxova můžeme zaparkovat u místního kostela a na další cestu se vydat pěšky nebo je zde i možnost přímo dojet k rozhledně.

lupa

Pěší - pro milovníky procházek doporučuji zaparkovat u kostela a jít po ceste vedle něj. na křižovatce se dáme doprava a postupně budeme míjet malé horské chaty. Po přibližně 1 kilometru narazíme na rozcestí, přičemž si můžeme všimnout domu s obrázkem haskyho - zde sídlí mašerka se svým spřežením. Na tomto rozcestí uhneme vlevo a pokračujeme do mírného kopce, na konci této cesty pokračujeme dále po lesní cestě po Modré turistické trase. Po necelých 5 kilometrech na nás z výšin zhlíží rozhledna Bramberk.Zpět můžeme jít po červené - asfaltová cesta, která nás zavede přímo ke kostelu.

Autem - vedle kostela vede asfaltová cesta, po té se vydáme a veškeré křižovatk projedeme rovně po 4 kilometrech jsme v cíli naší cesty, rozhledna Bramberk

Za čím jedeme?

Jdeme za nádhernou rozhlednou s překrásnou vyhlídkou do okolí.

lupa

Bramberk je 21 metrů vysoká kamenná rozhledna na 787 m vysokém stejnojmenném postranním vrcholu kopce Krásný v maxovském hřebeni Jizerských hor. První, dřevěnou rozhlednu otevřela roku 1889 lučanská sekce Horského spolku. Nedaleko této třípatrové, 16 metrů vysoké věže byla roku 1892 přistavěna chata, která zde stojí dodnes. Věž však bývala kvůli špatnému počasí a nedostatku financí často nepřístupná. Proto se tentýž spolek rozhodl vybudovat na témže místě rozhlednu novou. Autorem projektu kamenné věže byl jablonecký stavitel Hemmrich. Nová rozhledna je 21 metrů vysoká žulová věž, na jejíž ochoz ve výšce 18,5 metrů vede 96 schodů a která byla slavnostně otevřena v červnu 1912.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Cestou jsme využili restauraci u chaty Barborka, kde byli připraveny speciality místního šéfkuchaře.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Nejvíce mě potěšila nádherná a čistá příroda v okolí cesty, kterou jsme se vydali.

Ostatní informace

Květen, červen - víkendy a svátky v době od 10:30 hod. do 16:00 hodin

Červenec a srpen - každý den od 10:30 do 17:00 hodin

Září - v sobotu od 10:30 do 16:00 a v neděli od 10:30 do 16:00 hodin

Při nepříznivých rozhledových podmínkách, nebo deštivém počasí zůstane rozhledna uzavřena.

vstupné je 20 KčDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody, na hory
Byli zde:
4 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Lučany nad Nisou
(vzdálenost od místa: 2.42 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Rozhledna Bramberk

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace