Romantické Buchlovice

Tipy na výlet, Slovácko
Kam a jak jedeme?

Jedeme do jednoho z nejkrásnějších barokních zámků s nádhernou zahradou.

Za čím jedeme?

lupa

Během tohoto výletu na nás čeká celodenní procházka zámeckým parkem a barokním zámkem. Zvláštní poděkování zaslouží místní průvodcovská služba za poutavý a velice zajímavý výklad o historii zámku a jeho původních majitelích.

lupa

Zámek byl vybudován jako galantní dar hraběte Petřvaldského pro manželku Alžbětu Eleonoru z rodu Collona. Můžeme tedy obdivovat, jak se velká láska projevila na podobě zámku a okolní zahrady. Nicméně výrazný zásah do podoby interiérů nastal v letech 1807–1809, kdy hrabě Leopold I. Berchtold přeměnil zámek v soukromou nemocnici s 54 lůžky. Další razantní proměna interiérů nastala krátce po roce 1900, kdy se stoupající hvězda rakouské diplomacie, hrabě Leopold II. Berchtold, rozhodl přetvořit zámek do stávající podoby na tehdejší dobu odpovídající rodové sídlo.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

lupa

V Buchlovicích je nespočet výborných hotelů, restaurací všech cenových skupin. Konkrétní doporučení proto nedáváme, abychom se nedotkli výborné pověsti místních hoteliérů a nikterak tím neupřednostnili některého z nich. Nicméně jednnnoznačně doporučujeme návštěvu místní chocolaterie v zadní části zámecké zahrady.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Nádherný je nejen park, ale za pozornost stojí i záchranná stanice volně žijících živočichů a prodejní expozice fuchsií.

Ostatní informace

Ceny vstupného jsou uvedeny na www.zamek-buchlovice.cz, nicméně je výhodnější využít aktuálních nabídek slevových portálů a zakoupit si dopředu voucher na vstupné.SmileDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou, do přírody
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Kostelany nad Moravou
(vzdálenost od místa: 5.65 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Romantické Buchlovice

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace