Řeka Kamenice - NP České Švýcarsko

Tipy na výlet, Děčínsko a Lužické hory




Kam a jak jedeme?

Edmundova soutěska
Edmundova soutěska
lupa

Při návštěvě Np České Švýcarsko si svoji pozornost zaslouží i řeka Kamenice, která je jednak poslední významným přítokem do Labe na české straně, ale hlavně proto, že kaňony řeky Kamenice patří mezi nejkrásnější přírodní scenérie NP. Řeká vzniká soutokem dvou zdrojnic říčky Kamenice(někdy zvané Srbská Kamenice) a Chřibské Kamenice. Prameny Kamenice vyvěrají v Lužických horách v nadmořské výšce 595 m a po 35,7 km její cesta končí v Hřensku, kde se spojí s vodami Labe. Čistá voda proudící pestrou vegetací poskytuje útočiště mnoha vzácným a ohroženým druhů živočichů a soutěsky Kamenice představují jedinečnou ukázku hlubokého kaňonovitého údolí s typicky vyvinutou vegetační inverzí .Tato inverze je způsobena hromaděním studeného vzduchu na dně roklí a projevuje se výskytem řady podhorských a horských druhů vegetace.





Za čím jedeme?

pozůstatek z povodní
pozůstatek z povodní
lupa

Procházkou po žluté TZ z obce Hřensko můžete kolem řeky dorazit k Edmundově soutěsce a svoje putování zakončit projížďkou po samotné řece. Cesta kolem řeky je dlouhá přibližně 2 km a kdo vyrazí i s kočárkem nemusí se bát. Cestičky jsou upravené a trasa není nijak náročná. Samotná projížďka trvá 20 min a je spojena s docela vtipným výkladem místních „řidičů“. Čeká Vás i krátká zastávka u tzv. “špagátového“ vodopádu. A proč špagátového? To si již musíte zjistit sami.Smile

Pokud jste však zdatní turisté doporučuji vzít to z opačné strany. Z Hřenska přes Pravčickou bránu Mezní louku, Divokou soutěsku, Edmundovu soutěsku a zpátky do obce.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Občerstvení sebou nebo v místních restaurací.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

strom
strom
lupa

Pozor však na jedno a to na poslední odjezdy lodí. Poslední jízda z Edmundovy soutěsky je v 17:30.Na druhé straně musím pochválit „lodní MHD“, protože většinou poslední jízda bývá asi nejvíce vytížena a proto poslali posily, takže nikdo nezůstal stát na břehu.

Ostatní informace

Vstupné jedním směrem:

dospělí -80 Kč ,děti - 40 Kč, děti do 3-let – zdarma, pes(s náhubkem) 40 Kč



Další informace

Hodnocení:
2049. místo
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Bylo zde:
8 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Dolní Žleb
(vzdálenost od místa: 4.14 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Řeka Kamenice - NP České Švýcarsko

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace