Regionální muzeum Chrudim

Tipy na výlet, Pardubicko
Kam a jak jedeme?

Muzeum v Chrudimi naleznete, nedaleko náměstí. Jestliže se vydáte z náměstí cestou dolů, dojdete až k velké novorenesanční budově s nápisem Muzeum /nelze přehlédnout/.

Za čím jedeme?

Co v muzeu uvidíte:

lupa

Muzeum je rozděleno, na několik zajímavých expozic, které si návštěvník prochází samostatně. Svou prohlídku začnete v přízemí, kde vás čekají dvě zajímavé expozice. První z nich je Umělecké řemeslo, zde si budete moci prohlédnout ukázky z dobového oblékání, výšivky a krajky, dále např. výrobky ze dřeva, skla, keramiky apod.

Prohlídka dále pokračuje do výstavní místnosti, kde uvidíte ukázky uměleckých plakátu z let 1891 – 1916, které jsou především zaměřeny na kulturní akce a propagaci výrobků. Obrazy jsou dílem především českých autorů např. Alfons Mucha, František Kysela, Karel Špillar a další.

Po zhlédnutí plakátů vaše kroky budou následovat do prvního patra, kde na vás čeká expozice nazvaná Mozaika z dějin regionu. Zde vás čeká dvanáct ozvučených scén, které vás provedou od pravěku až po návštěvu prezidenta Masaryka v roce 1920.

V muzeu také probíhá několik zajímavých výstav. První výstava Les se nachází v přízemí a návštěvníka seznamuje s tím co je k vidění v našem lese. Seznámíte se, se zvířátky, které obývají český les a jaký porost můžeme v lese spatřit. Zároveň se dozvíte také několik zajímavostí například o ježkovi či praseti divokém. Výstava potrvá v muzeu až do 20.5.2012. Druhou zajímavou výstavou je sbírka dýmek, kterou můžete spatřit v posledním patře muzea. Jedná se o jedinečnou sbírku 78 dýmek od výrobce Petra Hápa z Proseče u Skuče. Výstava by v muzeu měla být umístěna do 20.5.2012.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

V Chrudimi se nachází např. pizzeriam, kterou potkáte při cestě do muzea.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Návštěva byla velmi zábavná. Seznámili jsme se zábavnou formou s historií Chrudimi a pomocí vizuálních a zvukových efektů jsme si lépe představili, jak to v dané době vypadalo a probíhalo. Muzeí jsme již navštívili spousty a musím říci, že toto bylo jedno z nejzajímavějších regionálních muzeí u nás.

Ostatní informace

Otevírací doba:

Úterý až neděle od 09:00 do 12:00 a od 13:00 do 17:00

Vstupné:

Dospělí 30 Kč

Studenti, děti a důchodci 20 KčDalší informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Chrudim
(vzdálenost od místa: 0.7 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Regionální muzeum Chrudim

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace