prohlídka Pražského hradu

Tipy na výlet, Praha
Kam a jak jedeme?

Jedeme vlakem. Cestování autem po Praze není moc pohodové:)

Za čím jedeme?

lupa

Cílem byla prohlídka Pražského Hradu. Z nádraží nejkratší cestou k Prašné bráně a potom už po Královské cestě přímo na Hrad. Pěšky to na Hrad trvá asi hodinku, záleží na tom, jak rychle jdete a jak moc fotíte;). Velmi doporučuju zakoupit si vstupné na velký okruh. Začít je nejlepší expozicí Příběh Hradu, která je v Terezínském křídle Starého královského paláce. Expozice je velmi podrobná a velmi obsáhlá, ale získáte nejen povrchní přehed o historii a architektuře celého areálu. Dále doporučuji pokračovat prohlídkou Starého královského paláce. Slavnostní střídání stráží ve 12:00 (pro davy turistů jsme skoro nic neviděli), poté Obrazárna. Katedrála Sv. Víta je samozřejmostí (pokud vystojíte frontu), dokonce neplatíte vstupné. Expozice hradní stráže také stojí za zhlédnutí a nezapomeňte ani na spodní patro. Za zmínku ještě stojí mučící nástroje v Daliborce a Svatováclavská vinice. Zkrátka pokud budete poctiví a navštívíte vše, co jste si zaplatili a Sv. Víta, zabere to půl dne. Nakonec pěšky na Václavák, posedět v kavárničce v paláci knih a něco pěkného ke čtení si koupit a můžete jet domů.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

V Praze je vlastní jídlo k nezaplacení;) Ceny v centru Prahy jsou totiž přímo nelidské.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Zklamalo mě, že kvůli rozsáhlým opravám byla zavřená Jižní věž Svatovítské katedrály, ze které je velmi pěkný výhled na Prahu.

Ostatní informace

Vstupné na velký okruh 350 Kč. Pro studenty za polovic.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
za kulturou
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Praha-Dejvice
(vzdálenost od místa: 0.82 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu prohlídka Pražského hradu

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace