Přes Markovici na Brníčko

Tipy na výlet, Hrubý Jeseník
Kam a jak jedeme?

Vyjedeme si na 475 m.n.m. vysokou Markovici a budeme pokračovat do Brníčka.

Za čím jedeme?

Markovice
Markovice
lupa

Začneme v místě, kde modrá turistická značka z Postřelmova protíná silnici mezi Sudkovem a Lesnicí. Zde modrá přechází v lesní cestu, která zvolna stoupá nejdříve na takovou pěknou mýtinku, na které se nachází vysílač. Odtud máme krásný výhled na Kolšov, který se nachází přímo pod námi a v dáli spatříme Háj, Hanušovickou vrchovinu a Jeseníky. Pokračujeme dále po modré. Po chvíli dojedeme k místu, kde modrá opouší lesní cestu a pokračuje lesem na samotný vrchol. Zde doporučuji kolo zamknout a na vrchol, které je vzdálen necelý kilometr, dojít pěšky. Samotný vrchol je zalesněný. Nachází se zde dřevěný kříž obložený kameny. Cestou však půjdeme kolem části, kde jsou stromy vykáceny a odtud můžeme spatřit Lesnici. Z vrcholu se vrátíme ke kolu. Teď budeme pokračovat po již neznačené lesní cestě směrem na Brníčko, kde po 2 kilometrech vyjedeme u hřbitova. V Brníčku bychom neměli opomenout návštěvu zříceniny hradu, která je dominantou obce. Od hřbitova pokračujeme po silnici směrem do obce. Dojedeme k místnímu obchodu, kde se také nachází turistický rozcestník. U obchodu zamkneme kolo a hurá na hrad. Tam nás dovede pohodlná lesní cestička. Z hradu máme celé Brníčko jako na dlani. V dáli smatříme Zábřeh a na opačné straně část Jeseníků. Po stejné cestě sejdeme dolů a již můžeme pokračovat po vlastní ose.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Pojíst můžeme v Brníčku. Jinak několik restaurací nalezneme v nedalekém Postřelmově

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Cestou potkáme zajímavé výhledy na Zábřežsko a Šumpersko. Tato trasa není, až na Brníčko, zas tak turisticky frekventovaná, takže si užijeme i trochu toho klidu.

Ostatní informace

Výlet se obejde bez finančních výdajů, pokud se nerozhodneme něco pojíst v Brníčku.Další informace

neumístěno
Druh:
na kole
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Postřelmov
(vzdálenost od místa: 2.76 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Přes Markovici na Brníčko

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace