Prášily

Tipy na výlet, Šumava
Kam a jak jedeme?

Z cesty do Prášil
Z cesty do Prášil
lupa

Prášily se nachází v nadmořské výšce 910 m n.m. na území Národního parku Šumava. Dostanete se tam po silnici spojující Železnou Rudu a Srní. V letních měsících lze využít zelenou autobusovou linku NP Šumava nebo autobus spojující Železnou Rudu a Sušici.

Za čím jedeme?

Prášillské  penziony
Prášillské penziony
lupa

Prášily nabízí mnoho způsobů jak strávit příjemnou a aktivní dovolenou. Četné turistické stezky a přírodní zajímovosti nabízí spoustu možností jak příjemě trávit svůj volný čas. Prášily nabízí ubytování v penzionech rozdílných kategorií, jak pro rodiny s dětmi tak i pro náročnější klientelu. Doporučuji navštívit botanickou zahradu, archeopark Prášily, podívat se na bizony, využít sportovní areál a nebo nové školící středisko nebo si jen vyjet v kočáře nebo v sedle, či se dokonce svézt se psím spřežením. Více najdete na www.prasilsko.eu!!!

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Prášilské penziony
Prášilské penziony
lupa

Dobře se najíte v místním Hostinci U Michala, kde se každé roční období mění jídelní lístek. Hostinec nabízí také příjemné ubytování stejně jako penzion Pampeliška, kde můžete navštívit útulnou cukrárnu nebo se i ubytovat v šestipokojových apartmánech.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Prášilské penziony
Prášilské penziony
lupa

Největším lákadlem je však Botanická zahrada s více jak 5000 druhy rostlin tuzemských i zahraničních, dále doporučuji navštívi Archeopark, kde se dozvíte jak žili keltové a v čem bydleli... Na Prášilech se dá svézt také v kočáře nebo se psím spřežením. Od letošního roku je v Prášilech zprovozněn také obnovený sportovní areál kde naleznete jak velké dětské hřiště tak hřiště na tenis, basketbal, nohejbal a fotbal. V letních měsících lze v hostinci U Michala slyšet také každý pátek country.

Ostatní informace

Prášilské penziony
Prášilské penziony
lupa

Ubytování zde seženete od 350 Kč v penzionu Karolínka až po 990 Kč za noc v luxusním penzionu villa Karolína. Pokud jste rodina s dětmi vyplatí se Vám ubytovat v Penzionu Pampeliška, kde stojí ubytování 1600 Kč za 6ti lůžkové apartmá, což vychází na necelých 270 Kč/osobu. Vyjížďka na koních stojí 250 Kč a vstup do Archeoparku se zajímavým výkladem 50Kč.

Pokud budete chtít bližší informace navštivte www.prasilsko.eu, zde najdete mnoho informací od historie po turistické cíle a autobusová spojení.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika, pro zdatnější
Druh:
za kulturou, za sportem, do přírody, na hory
Bylo zde:
6 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Prášily

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace