Praha s malými dětmi

Tipy na výlet, Praha
Kam a jak jedeme?

Tento typ na výlet jsem se rozhodla zveřejnit poté, co jsem vyslechla rozhovor dvou maminek, jehož obsah byl asi ten, že takový horror jako Prahu s dětma už absolvovat nebudou.

Já jsem v Praze docela často - bydlí tam obě mé dcery a jezdím tam už dva roky se synem, kterému teď v létě bude 5 let.

Takže jedeme na týden na prázdniny, směr PRAHA. :o)

Kampa
Kampa
lupa

Jedeme vlakem - je to docela pohodlnější než autem - můžete se víc věnovat dítěti a poku nebudete cestovat v pátek nebo v neděli odpoledne ( těmto časům vlak opravdu ne - stojíte na jedné noze - a ještě ne vaší ), probíhá většinou cesta fajn, Dan vlaky miluje a já oceňuji možnost se projít, přečíst knížku, zahrát si karty atd...

Hřiště na Kampě
Hřiště na Kampě
lupa

Kufr samozřejmě volím na kolečkách - pro pohodlnost, kočár - golfové hole jsme pořídili na Prahu taky - přece jen pomůže když já volím dlouhou, mnohakolometrovou procházku a nechci syna strhat. ( Kočár platil ještě vloni ( 4 roky ), letos už zvládáme i delší cesty bez něj a je to moc fajn.

Za čím jedeme?

Dětské hřiště - Smíchov
Dětské hřiště - Smíchov
lupa

Jedeme za vším, co se nám bude chtít vidět a navštívit, jen musíme myslet na příjemné zastávky s dětmi a na náš odpočinek - třeba můžeme využít spoustu dětských hřišť, které jsou udržované, hlídané, ve výborném stavu. Hřiště, na kterých si vaše dítě pohraje a bude se těšit na další a vy spočnete nohám a na chvilku si můžete sednout... :o)

Výstava Kampa
Výstava Kampa
lupa

Naše stálá pravidelná trasa je: Václavské náměstí, Staroměstské náměstí, Karlův most, Malá strana, Hradčany a pak metrem kamkoli zpět. Další dny volíme podle zájmů, v Praze je týden krátká doba na shlédnutí všech zajímavostí.

Chrám sv Víta
Chrám sv Víta
lupa

Pokud budeme cestou ukazovat dítěti různé památky a zajímavosti a projevíme u toho zjevné nadšení, bude dítě nadšeno s námi... pokud si chceme otrávit cestu nadáváním na spousty turistů a jiné nešvary, vězte, že otrávime i malého posluchače.

Krmení labutí
Krmení labutí
lupa

Po průchodu Karlovým mostem zamiřte na Kampu. Vedle Restaurace Kampa Park najdete oplocené - spíše obezděné dětské hřiště pro děti do 12 let - do 6 let v doprovodu rodičů. Děti si zde užijí, seznámíte je s postavami českých pověstí ( v tomto duchu jsou zde postaveny lavičky ) a pak už jen sledujete spokojené dítě, které najednou oplývá energií.

Další oblíbené hřiště našeho syna je hned u hlavního vlakového nádraží - nelze je přehlédnout, nebojte se toto hřiště navštívit, je rovněž oplocené a hlídané.

Nebudu zde jmenovat všechna hřiště, která jsme navštívili - doporučím vyhledat na internetu - jejich seznam je zde obsáhlý, většina hřišť má i WC.

Na všech turistických trasách si nějaké najdete a cesta za památkami je pro vás i dítě daleko příjemnější.

Krásná procházka je po letenských sadech - i čtyřleté dítě dokáže vnímat kouzelný výhled na Prahu...:o)

Opravdu se výletů po Praze bát nemusíme, většinou je na nás, jak den naplánujeme a v jaké pohodě jej strávíme...

Hradní stráž
Hradní stráž
lupa

Ještě se dotknu častých nákupů v obchodních centrech - i každé takové OC má pro děti "dětský koutek", kde vaše dítě rádo počká za mírný poplatek. Při zkoušení oděvů děti moc trpělivosti nemají a víme, že v takovém OC můžeme strávit spoustu hodin. Samozřejmě dítě do takového koutku necpeme násilím, ale i náš syn. který se bez nás nehne, se do nich překvapivě těší - např. v OC Chodov prosil "ještě chvilku", protože první hodinu jezdil na autíčkách na baterie a nic dalšího nestihnul vyzkoušet.

Doporučené aktivity které dítě určitě pobaví: Hradčany s střídání hradní stráže

Petřín a zrcadlové bludíště, projížďka lanovkou

Zoo Praha - celodenní zábava

Projížďka parníkem po Vltavě

Človíčkov v OC Zličín ( den pro děti )

Krmení labutí, kachen a holubů - třeba na Kampě

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Zrcadlové bludiště
Zrcadlové bludiště
lupa

Naše ubytování je jednoduché, bydlíme u dcery na Žižkově, takže do centra to máme kousíček, ubytování v Praze je na každém - je ho zde spousta, nicméně v sezóně bude asi lepší hledat v lokalitách mimo centrum, vybírejte ale ta místa, která jsou dostupná MHD.

Stravování si rovněž každý vybere podle svého, možností je všude dost a dost.

Rovněž Restaurace s dětským koutkem nejsou vyjímkou, nicméně i toto doporučím vyhledat podle cíle vaší cesty.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Celý typ na výlet po Praze je vlastně reakce na nespokojené maminky a vzápětí i jejich potomky.

Zajímavost :o)
Zajímavost :o)
lupa

Jsem přesvědčená, že náladu celého výletu určujeme my, dospělí... Naše nálada se přenáší na naše děti jako mávnutí kouzelným proutkem a pokud budeme volit věčné kritizování všeho a nespokojenost se vším, nemůžeme očekávat spokojené a usměvavé dítě v naší blízkosti.

Na všem a kdykoli můžeme najít spoustu kladů a spoustu záporů, jde jen o to, jaký jsme typ a čeho si budemě všímat a co potlačíme do pozadí.

I výlet po velkoměstě může být zpestřen procházkou po některém z parků a odpočinkem v zeleni, takže je jen na nás, jakou náladou bude naše dítě "nakaženo".

My naštěstí patříme k těm, kteří jsou nadšeni každou maličkostí, jediný zápor našich prázdnin v Praze byla cesta vlakem zpět - v neděli odpoledne... :o)

Ostatní informace

Atrium Křižíkova paláce
Atrium Křižíkova paláce
lupa

Vstupy na veřejná hřiště neplatíte, na některých zaplatíte za použití WC. Další vstupné záleží na výběru vašeho cíle, pokud se na cestu chcete připravit, téměř všechny údaje si je možno na jít na internetu.

Příklad - za vstupné do Človíčkova zaplatíte 5O,- Kč a pak zde můžete trávit čas dle libosti neomezeně.

Praha je velkoměsto a jako takové vás o finence připraví velice snadno, pokud se dáte.

Zábavu si tady ale určitě najdete i bez větších finančních nákladů - sledujte různé akce s volným vstupem, slevy apod.

K našim typům : Hradčany - zdarma

Petřín a zrcadlové bludiště - dospělí 70,-Kč, děti od 6 let 50,-Kč

lanovka - ceny jízdenky MHD

Zoo Praha - rodinná vstupenka 2 + 2 : 450,-Kč

Parníkem po Vltavě : cena za hodinovou plavbu 220,-Kč

Človíčkov - Zličín : 5O,-Kč

Krmení labutí: zdarma - cena dle počtu a druhu pečiva :o)Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km), celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
za kulturou, do přírody
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Praha hlavní nádraží
(vzdálenost od místa: 0.86 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Praha s malými dětmi

malování v Praze
16.04.2010 11:30

Štěpán Materna
Díky za podrobný popis,

přidám ještě jeden tip - pokud chcete posedět u výborné kávy a ještě si u toho s dítětem vymalovat suvenýr nebo dárek, zkuste tvůrčí kavárnu Vypálené koťátko v Praze 6 Dejvicích - kousek od metra Hradčanská. Je to velmi v kusně zařízená kavárna, ve které můžete glazurami malovat na již hotové keramické výrobky. Vlastní dílo si bohužel nemůžete odnést hned, ale alespoň budete mít důvod se po týdnu ještě vrátit;)
www.vypalenekotatko.cz

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace