Polabskou stezkou do Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem

Tipy na výlet, Polabí
Kam a jak jedeme?

kladrubští koně
kladrubští koně
lupa

Jedeme do Polabí, pro cyklisty velmi přátelské oblasti v okolí Kolína. Nepojedeme  do Kolína za holkama, ale do Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem a dál budeme pokračovat polabskou cyklostezkou do Kolína, Poděbrad a zakončíme cestu v Nymburce.

začínáme v Přelouči
začínáme v Přelouči
lupa

Náš výlet zahájíme v Přelouči, je to rychlíková zastávka a tak se tam ze všech stran naší republiky dá dostat rychle a pohodlně. Po 12 km dojedeme rovinatou krajinou do Kladrub a tady počítáme s hodně dlouhou zastávkou. Možností je hodně viz níže cíl cesty. Ještě do Týnce nad Labem pojedeme po malých silničkách a cesta ubíhá rychle, k Labi se přiblížíme až Před Kolínem. Opravdová cesta přírodou nás čeká až za Kolínem, kde začínají vzácné lužní lesy, které můžete vidět u nás už jen velmi zřídka.

Národní hřebčín
Národní hřebčín
lupa

Ještě tak na úrovni Velkého Oseka, ale těsně u Labe nás značení svede těsně k řece, ale nenechte se zmást ani cyklostezka č. 24 ani č.102 moc stezky pro cyklisty nepřipomínají, je to spíš vhodná cesta pro hodně terénní vozidla. Zachrání vás červená značka, které se držte i při průjezdu lužními lesy, ta je dobře sjízdná.

poklidná atmosféra koňských pastvin
poklidná atmosféra koňských pastvin
lupa

Naše dojmy z polabské cyklostezky se podstatně zlepší před Poděbrady, kde se cyklostezka mění na ideální stezku, kterou by nám mohli závidět i za hranicemi. Touhle nádhernou cestou, sice plnou cyklistů i bruslařů dojedete až do Nymburka. Celá trasa je dlouhá 80 km, ale je to rovina.

Za čím jedeme?

krásná stavba ušlechtilých plemen
krásná stavba ušlechtilých plemen
lupa

Cílem cesty ne hlavně Hřebčín v Kladrubech a pokud se podíváte na program hřebčína najdete tam každý měsíc akcí hned několik. My jsme se byli podívat na Mezinárodní závody koňských spřežení a bylo co obdivovat. Vypětí závodníků hlavně těch koňských, hra svalů a nervů, prostě nádherný zážitek.

http://www.nhkladruby.cz/akce.php

Podívejte se na odkaz, jistě si tam také nějakou akci najdete, ve fotogalerii pak můžete i vy nasát atmosféru závodů.

Ješte jedno doporučení, velmi zajímavý je hlavně maraton koňských spřežení, který jsme letos nějak prošvihli, ale určitě příště ...

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

konečně v přírodě
konečně v přírodě
lupa

Na závodišti v Kladrubech bylo hodně možností stánkového občerstvení, ale my jsme dali přednostmalám cyklohospůdkám u stezek, které jsou vždy v hezkém počasí přímo obleženy cyklisty.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

O cyklostezce mezi Kolímen a Poděbrady jsem už psala, chce se mi věřit, že je to stezka ve výstavbě, jinak to připomíná spíš dráhu pro čtyřkolky.

Zato kolem Poděbrad a Nymburka už máte vše ideální, hospůdky, stezky bez aut, a nádherné výhledy na řeku.

Ostatní informace

Hřebčín v Kladrubech můžete navštívit od 1.4. do 31.10. každým rokem.

Prohlídka stájí dospělí 70 Kč děti 40 Kč.

Prohlídka kočárovny dospělí 40 Kč děti 30 Kč. Děti pod 6 let vše zdarma.

Na výlet vlakem

Rychlíkem z Prahy do Přelouče se dostanete za 1 hod. 10 min. a zákaznické jízdné je 90 Kč. Doprava kola je za 30 Kč, protože nenakládáte sami, ale pracovníci drah.Další informace

neumístěno
Náročnost:
pro zdatnější
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
za sportem
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Polabskou stezkou do Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem

Hodnocení
25.04.2009 00:47
Dášo, Vy se asi moc nenudíte. Článek za článkem a zatím vždy kvalitní s vyčerpávajícími info, navíc příkladně doložen fotkami z navštívených míst, takže si člověk dokáže celkem v pohodě udělat aspoň přibližný obraz. Krásné momentky... voltýže? Snad jsem to nazval správně, moc koním nerozumím, ale fotky ocenit dokážu
RE> Hodnocení
25.04.2009 09:09
Děkuji, ža moc hezký komentář, nápady by byly, ale času je dost málo. A přitom je nejkrásnější období v roce. Měla bych i smělejší plány, kousek za harnice do Německa na kole, ale moji cyklokamarádi tyto možnosti zatím odmítají. Ono spát pod stanem a přesouvat se s plným vybavením i když třeba prší, je jen pro otrlé cykloturisty.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace