Polabské vyhlídky

Tipy na výlet, Polabí
Kam a jak jedeme?

Říp v mlžném oparu
Říp v mlžném oparu
lupa

Tentokrát vyrazíme do Polabí a zjistíme, že i v této rovinaté oblasti se při výletě můžeme rozhlížet do krajiny, aniž bychom přitom vystoupali na nějakou vyhlídkovou věž či rozhlednu.

Za čím jedeme?

Mělnické náměstí
Mělnické náměstí
lupa

Náš výlet začne na mělnickém nádraží, odkud se po červené značce vydáme do centra města a pak dále k místnímu zámku, u kterého najdeme první vyhlídkové místo. Ze Zámecké vyhlídky se můžeme rozhlížet směrem k Řípu a k Českému Středohoří, pod námi pak uvidíme Vltavu a Hořínský plavební kanál. Bohužel odtud není vidět soutok Vltavy s Labem, který je vidět snad jen z kostelní věže chrámu sv. Petra a Pavla. Dále budeme pokračovat po zelené značce. Projdeme parkem nad korytem Labe a asi po dvou kilometrech vyjdeme za město na mírné návrší, po kterém půjdeme až do cíle naší cesty. Po cestě se můžeme kochat pohledy směrem na Kokořínsko, ku Praze, na pod námi se rozkládající Polabí, a když se ve správný čas otočíme, naskytne se nám i pěkný pohled na Mělník. Z obce Záboří, kde si můžeme prohlédnout Kostel Narození Panny Marie, pak pokračujeme po žluté značce směrem na Všetaty. Při této cestě budeme mít po pravé ruce Neratovice, se zdejší dominantou tj. továrnou Spolana, a dále pak výhled na krajinu na severním okraji Prahy. Po levé ruce se pak otvírají zajímavé výhledy směrem k Pojizeří.

Tento výle vzhledem k nenáročnému terénu je vyloženě odpočinkový, i když při něm ujdeme cca 15 kilometrů.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Po cestě moc míst na občerstvení není, takže nějaké zásoby je dobré si vzít s sebou. Na konci cesty se pak dá výborně občerstvit v restauraci na nádraží ve Všetatech.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Když vyjde počasí a je pěkně vidět, tak ty výhledy do krajiny fakt stojí za to.

Ostatní informace

Vstup do přírody je zdarma, takže nic nejde utratit.

Věž chrámu sv. Petra a Pavla
Věž chrámu sv. Petra a Pavla
lupa

Jedna rada k cestě pro ty, co s sebou nebudou mít mapu a půjdou jen podle značek. V obci Hoření Vinice cesta pokračuje hned u prvního stavením vlevo úvozem. Odbočka je špatně značena. A vlastně přidám i druhou radu. Za obcí Záboří se jde po cestě rovně, ne vlevo po cyklotrase.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
romantika
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Mělník
(vzdálenost od místa: 0.43 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Polabské vyhlídky

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace