Pojeďte zabloudit do Loučeně

Tipy na výlet, Polabí
Kam a jak jedeme?

lupa

VLAKEM Z PRAHY PŘES NYMBURK DO VŠEJAN, POTÉ PĚŠKY PŘES SVATOJIŘSKÝ LES
P
říjemnou, 4.5 km dlouhou procházkou z Všejan, dojdeme Svatojiřským lesem až k zámku. Cesta je dobře značena modrým turistickým značením.

AUTEM Z PRAHY:
Po rychlostní silnici R10 směr Mladá Boleslav, exit 27 - Benátky nad Jizerou směr Lipník, Čachovice, Vlkava - značeno dopravním turistickým značením (hnědé cedule)
AUTEM Z NYMBURKA:
Po silnici první třídy č. 38 směr Mladá Boleslav po 6 km v obci Krchleby odbočíme vpravo - značeno dopravním turistickým značením (hnědé cedule)
AUTEM Z HRADCE KRÁLOVÉ:
Po dálnici D11 sjezd Poděbrady jih (39. km) na silnici první třídy č. 38 směr Mladá Boleslav přes Nymburk do obce Krchleby. Zde odbočíme vpravo - značeno dopravním turistickým značením (hnědé cedule)

Za čím jedeme?

Tisové bludiště
Tisové bludiště
lupa

Po rozsáhlé rekonstrukci je Zámek Loučeň od 7. 7. 2007 poprvé v historii otevřen široké veřejnosti. Navštivte zámek, jenž ve svých reprezentativních zdech hostil postupně tak různorodou společnost vzácných návštěvníků, jakými byli rakouský císař a velký protivník Napoleona František I., americký spisovatel Mark Twain, německý básník Rainer Maria Rilke, český národní skladatel Bedřich Smetana, úspěšný anglický žokej a trojnásobný vítěz Velké pardubické Richard Fletcher, či za všechny slavné ženy Alice Masaryková, známá příznivkyně charity a dcera prezidenta Tomáše Garrique Masaryka. Pokud jste opravdovými historickými fajnšmekry, doporučujeme návštěvu Komorní expozice v přízemí zámku, která dokumentuje vývoj loučeňského panství i rodinnou historii Thurn - Taxisů.

V zámeckém parku najdete unikátní LABYRINTÁRIUM - první v Čechách a jediné v Evropě. Tento naprosto unikátní soubor labyrintů a bludišť, který nemá v Evropě obdobu, pro Zámek Loučeň vyprojektoval Adrian Fischer, světoznámý tvůrce více než 500 labyrintů po celém světě.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Pohled na Tisové bludiště
Pohled na Tisové bludiště
lupa

Ubytování se nabízí v zámeckém hotelu Maxmilián ( 120 lůžek v 55 pokojích). Milovníci romantiky ocení Domeček knížete Alexandra a zbrusu nové Zámecké apartmány hostinském křídle zámku.

Restaurace Zámeckého hotelu Maxmilián se specializuje na staročeskou domácí kuchyni. Na jídelním lístku nalezneme vedle všeobecně známých jídel i speciality podle původních zámeckých receptů. Nechybí nabídka pro vegetariány nebo nejmenší návštěvníky. Mimo receptů zámeckých kuchařů Thurn-Taxisů nabízíme také jídla z kuchařky Magdaleny Dobromily Rettigové. Ubytovaní hosté si mohou vybírat a la carte nebo si mohou objednat pobyt v Zámeckém hotelu včetně plné penze nebo polopenze.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Jednoznačně bloudění v bludištích a labyrintech!

Ostatní informace

Informační panel - Naučná stezka
Informační panel - Naučná stezka
lupa

Park s labyrinty a bludišti se otevírá o prvním březnovém víkendu a je přístupný do poslední Adventní neděle.
Zámek je otevřen vždy od Velikonočních svátků (otvíráme již s prvním dnem velikonočních prázdnin, tj. ve čtvrtek!) do poslední Adventní neděle.

Leden, únor park i zámek uzavřen

Březen, duben víkendy 10.00 - 17.00

Květen denně kromě pondělí 10.00 - 17.00

Červen, červenec, srpen denně kromě pondělí 9.00 - 18.30

Září denně kromě pondělí 10.00 - 17.00

Říjen, listopad, prosinec (do 23. 12.) víkendy 10.00 - 17.00

Dospělí 90 Kč

Děti menší než princezna Almérie v doprovodu rodičů zdarma

Děti vyšší než princezna Almérie
Děti bez doprovodu rodičů
Studenti
Důchodci 50 KčDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Druh:
za kulturou
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Pojeďte zabloudit do Loučeně

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace