Pohodový víkend v Doubici

Tipy na výlet, Děčínsko a Lužické hory
Kam a jak jedeme?

penzion Stará hospoda
penzion Stará hospoda
lupa

Po roce jsme opět vyjeli celá rodina na víkend do penzionu v Doubici. který se nachází na území samozvaného „Doubického království" v neporušené přírodě na rozhraní tří chráněných oblastí, a to Lužických hor, Labských pískovců a Np České Švýcarsko.

Za čím jedeme?

penzion Stará hospoda
penzion Stará hospoda
lupa

Po loňské zkušenosti jsme si vybrali právě penzion Stará hospoda v Doubici a byli jsme příjemně překvapeni dalším rozšířením a vylepšením vybavení okolí penzionu. Zejména vnučka byla nadšena z dalších houpaček, prolézaček, vyřezaných pohádkových bytostí a dalších atrakcí. A tak jsme většinu času trávili u penzionu. Výborná jídla, nádherné počasí a venkovní atrakce přilákaly mnoho motoristů, cyklistů a pěších turistů. Tak zde bylo rušno celý den.

penzion Stará hospoda
penzion Stará hospoda
lupa

V okolí je mnoho turistických cílů. Zvolili jsme dvě krátké vycházky. Autem jsme vyjeli směrem na Rybniště a po 2 km jsme zaparkovali u lesní cesty, která odbočuje ze silnice doleva po svahu Širokého vrchu. Pohodlná cesta vede smíšeným lesem k Mnišské kapličce /též Farská kaplička/, kde se připojuje červená TZ z Rybniště, okolo studánky ke Kočičí skále. Zde je odbočka na vyhlídku Hraběnčin skok na Širokém vrchu. Z vyhlídky, obnovené v roce 1997, je pěkný výhled k západu na zvlněnou lesnatou krajinu Českosaského Švýcarska a na Doubici. U lesních cest na svazích kopce je rozmístěno několik laviček.

penzion Stará hospoda
penzion Stará hospoda
lupa

Další den jsme udělali vycházku na vyhlídku na vrchu Spravedlnost. Z Doubice od rybníka jsme se dáli doleva po žluté značce po silničce vzhůru až k zalesněnému čedičovému vrchu (533 m). Na jeho vrcholku i úbočí jsou čedičová skaliska se sloupcovitou odlučností. Asi v polovině cesty na vrchol narazíme na seskupení velkých kamenů, kde kdysi stála šibenice. Kopec byl kdysi místem výkonu hrdelního práva města Chřibské. Již v roce 1886 byla vybudována stezka, vedoucí na skalnatý vrchol, spadající k jihu strmým, asi 40 m vysokým srázem. Vrcholová plošina byla opatřena železným zábradlím a byl z ní pěkný výhled do okolí. V současné době zarůstá lesem a umožňuje výhled pouze k jihu přes Chřibskou na hřeben Lužických hor.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Ubytováni jsme byli v penzionu Stará hospoda, kde je též výborná a vyhlášená kuchyně

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Penzion a hlavně jeho atrakce jsou ideálním místem pro rodiny s dětmi. Krásná příroda, velká možnost vycházek do Np České Švýcarsko

Ostatní informace

Cena ubytování 450,- Kč včetně snídaně

Otevřeno každý den od 10 hodinDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Bylo zde:
5 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Rybniště
(vzdálenost od místa: 3.59 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Pohodový víkend v Doubici

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace