Po hřebeni Bílých Karpat

Tipy na výlet, Slovácko
Kam a jak jedeme?

závěrečné stoupání na hřeben
závěrečné stoupání na hřeben
lupa

Cílem výletu je hřeben Bílých Karpat v oblasti Filipovského údolí.Začátek cesty pro automobilisty je na zpevněné ploše pro nakládku dřeva z okolních lesů asi 500 m nad Hotelem Filipov.Při použití VHD se nám výlet prodlouží o dalších cca 6 km díky cestě z Javorníku nad Veličkou(bus,vlak)na naše výchozí místo.Ovšem cesta Filipovským údolím po zeleně značené turistické značce je pohodová po asfaltové silničce.

výhled na Slovácko
výhled na Slovácko
lupa

Z našeho výchozího místa pokračujeme po zelené silničkou a mírně stoupáme stále po zelené podél potoka.Dojdeme na rozcestí u Liščí boudy.Zde vyvěrá pramen s krásně studenou vodou.Možnost posezení a občerstvení.

nejvýše položené místo výletu
nejvýše položené místo výletu
lupa

Pokračujeme dále po zelené údolím až k myslivecké chatě Megovka.Zde pozor,musíme projít podél chaty mírně z kopečka a u po pravé ruce schovaného rozcestníku odbočujeme do kopce.Začínáme stoupat lesem na hlavní hřeben Bílých Karpat.Stále stoupáme až na okraj lesa.Zde pozor na orientaci - dojdeme na vrstevnicovou cestu,po té se dáme asi 100 m doleva a poté odbočíme doprava a přes louku stoupáme k hřebeni.

Na hřebeni se nám otevře pohled na českou část přehůří Bílých Karpat.Na hřebenové cestě narazíme na rozcestník "Kubíkův vrch".Je to nejvyšší místo našeho výletu(684 m.n.m.).

občerstvení u Liščí boudy
občerstvení u Liščí boudy
lupa

Pokračujeme dále po hřebeni a po státní hranici po modré společně se slovenským značením pohodovou lesní cestou.mineme rozcestí "Krůžok" a dorazíme k dalšímu rozcestí "Kamenná vrata".Zde opustíme modrou značku a odbočíme doprava mezi stromy na žlutou.

Začínáme sestupovat zpět do Filipovského údolí.Cesta byla v době našeho výletu(konec července 2012) dosti poznamenána lijáky a byla místy vymletá.Přejdeme svážnici a vrch Skalka a stále sestupujeme.Místy je sestup prudký.Dorazíme na nám již známé rozcestí u "Liščí boudy",kde se můžeme opět příjemě občerstvit a po silničce a zelené značce dorazíme na výchozí místo.

Celkem má výlet asi 13 km,pokud vyrazíme již z Javorníku nad Veličkou tak cca 20 km.Mimo dvou prudších stoupání na hřeben a závěrečného sestupu je cesta pohodová.Pozor na orientaci u chaty Megovka a závěru stoupání na hřeben ke Kubíkovu vrchu.jinak je značení bez problémů.

Za čím jedeme?

Cestou si můžeme přečíst několik tabulí NS Javořínská.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Na cestu je dobré si vzít svačinu a dodržovat pitný režim.Možnost občestvení je u Liščí boudy - pramen.

Asi 500 m od výchozího místa je hotel Filipov.Zde se nachází restaurace se venkovní zahrádkou.Alko a nealko nápoje,hotová jídla.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Nejhezčím úsekem cesty je závěrečné stoupání na hřeben Bílých Karpat.Nezapomeňte se otočit a pokochat se výhledy na předhůří Bílých Karpat wink

Ostatní informace

Mapa:edice Klub českých turistů č. 92 - Slovácko,Bílé KarpatyDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
pro zdatnější
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody, na hory
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Javorník nad Veličkou zastávka
(vzdálenost od místa: 3.11 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Po hřebeni Bílých Karpat

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace