Po Hádecké planince

Tipy na výlet, Brno a okolí
Kam a jak jedeme?

Obvodová zeď věže na hradě Obřany
Obvodová zeď věže na hradě Obřany
lupa

Hádecká planinka je přírodní rezervace na severním okraji Brna, oblíbený cíl víkendových procházek. Vyrážíme z konečné tramvaje v Obřanech po červené turistické značce směrem na Bílovice. Cesta vede podél řeky Svitavy po zpevněném povrchu - potkáte tu o víkendu značný počet cyklistů i pěších, kteří míří do Bílovic a dále proti proudu řeky.

Cisterna na vodu na hradě Obřany
Cisterna na vodu na hradě Obřany
lupa

Na rozcestí Těsnohlídkovo údolí se vydáme po modré turistické značce do lesa - čeká nás prudké stoupání na hrad Obřany, protože připravte plíce, budete je potřebovat. První úsek stoupání končí na hradě, pak nás čeká druhý úsek, končící u jeskyně Šumberova díra.

Rozcestník Těsnohlídkovo údolí
Rozcestník Těsnohlídkovo údolí
lupa

Odsud pokračujeme po žluté turistické značce na Rozcestí Kopaniny, kde opět vyměníme značku, tentokráte za zelenou. Ta nás, společně s naučnou stezkou Hády, dovede do cíle naší cesty, k hotelu Velká Klajdovka a zpátky k MHD.

Za čím jedeme?

Vyrážíme do přírody - údolí Svitavy i Hády jsou velmi oblíbené, co se procházek týká, potkáte zde nejen rodiny s dětmi, ale i pejskaře nebo cyklisty.

Rozcestník Šumbera
Rozcestník Šumbera
lupa

Výstup na hrad Obřany je poměrně namáhavý, i proto jsem nezvolila trasu jako vhodnou pro rodinu s dětmi - těm bych spíše doporučila okruh po Hádech (z Velké Klajdovky po zelené značce na Kopaniny, odsud po žluté přes Šumberu a Hády zpátky na Klajdovku), který je možné absolvovat i s kočárkem.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Najíst se můžete v hotelu Velká Klajdovka, bohužel nejsem schopná poreferovat o místních jídlech nebo cenách, neboť jsem ho nikdy nenavštívila.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Při výstupu na hrad většinou nikoho nepotkáte, což je velmi příjemné, protože jste kousek od civilizace a přitom sami. Z hradu toho mnoho nezbývá, přesto je jedná o pěkné místo a ti, kdo mají bujnější fantazii, si zde jistě přijdou na své.

Ostatní informace

Peněz na tento výlet (krom peněz na jízdné v MHD) netřeba, což je jedna z výhod podobných výletů.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Brno-Lesná
(vzdálenost od místa: 1.47 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Po Hádecké planince

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace