Pezinok-vinařské město v Malých Karpatech

Tipy na výlet, Malé Karpaty
Kam a jak jedeme?

Pezinok je tradiční vinařské město,ležící v Malých Karpatech na jihozápadním Slovensku.Do Pezinku se dostanete silnicí z Bratislavy,od hlavního města Slovenska Bratislavy je Pezinok vzdálen přibližně 20km.

Za čím jedeme?

V městě na Radničním náměstí stojí barokní Mariánský sloup a toto náměstí a přilehlé ulice jsou lemovány pozoruhodnými renesančními a barokními domy.Několik kostelů a Kapucínský klášter připomínají dřívější význam a bohatství tohoto královského města.Pezinský zámek byl přestavěn z gotického vodního hradu a dnes zde má sídlo známá vinárna.Zámek je obklopen anglickým zámeckým parkem se vzácnými dřevinami.Ve městě se taky zachovaly zbytky hradeb z počátku 17 století.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

V Pezinku se můžete například ubytovat a stravovat za slušnou cenu v hotelu Vinársky Dom v centru města v Holubyho ulici.Hotel má sídlo v nově rekonstruovaném historickém domě a má i vlastní parkoviště.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

V budově bývalé Staré radnice na ulici M.R.Štefánika má sídlo Městské muzeum a galerie Jana Kupeského.Zde se seznámíte s historií města,prohlédnout si můžete díla pezinských výtvarníků a je zde umístěna i pěkná sbírka sakrálního umění.Je zde otevřeno celoročně úterý až pátek 10-18 hod.v sobotu 10-16hod.Na této ulici má sídlo rovněž Malokarpatské muzeum se zajímavými expozicemi vinařství a vinohradnictví,ale toto muzeum je v současné době v rekonstrukci a uzavřeno bude nejméně do konce roku 2008.

Ostatní informace

Pro Malokarpatskou vinařskou oblast jsou typická zejména tato vína:z bílých vín je to Ryzlink vlašský,Ryzlink rýnský,Veltlínské zelené a Rulandské bílé,z červených vín pak Svatovavřinecké a Frankovka modrá.Víno můžete například ochutnat v Městské vinotéce na Radničním náměstí.Ve městě je však více než padesát míst,kde je možnost ochutnat lahodné malokarpatské víno.

Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Nejlepší místa v okolí

Diskuse k výletu Pezinok-vinařské město v Malých Karpatech

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace