Pěšky,na kole nebo vlakem do Máslovic

Tipy na výlet, Kladensko Rakovnicko
Kam a jak jedeme?

lupa

Vážení přátelé Turistiky i turistiky,tentokrát bych Vás rád pozval do Máslovic.Máte několik možností přesunu.Pěšky,na kole nebo vlakem nebo také autobusem č.374 z Prahy-Kobylis,ale to je nejkrizovější možnost.Pokud si vyberete pěší nebo cyklo variantu,je pro Vás důležité dostat se ke stanici metra Nádraží Holešovice,kam se můžete dopravit metrem,tramvají(nevozí kola) nebo vlakem.od stanice metra jedeme nebo jdeme ulicí Plynární směr Výstaviště a pak už šup do Stromovky a po cyklostezce nožmo i kolmo až k ZOO Praha.Druhá možnost je přechod nebo přejezd Vltavy hned u nádraží Holešovice a tam pokračovat proti proudu Vltavy po cyklostezce k ZOO Praha.Lepší je vydat se Stromovkou,ale máte na výběr.Od ZOO pokračujte v obou případech kolem řeky po cyklostezce a ČTZ přes Draháň,kde přes řeku uvidite na kopci zříceninu Baba(na jiném místě můj tip),o kus dále uvidíte za řekou Roztocký zámek,(také mám tip na jiném místě),do Řeže a Libčic nad Vltavou.Vlakem se do Libčic dostanete z Prahy-Masarykovo nádraží každou hodinu ve 37 a pak přívozem přes řeku.Od přívozu Libčice pokračují všechny 3 typy přesunu po Naučné stezce směr muzeum Máslovice.Autobus od metra Praha- Kobylisy,Vás doveze až na náves do Máslovic. Na cestě zpět se můžete buď vrátit jako já stejnou cestou nebo přejet v Libčicích přívozem na vlak.Pokud přijedete autobusem můžete se také vrátit vlakem z Libčic.Pokud jste zvolili nejhorší turistickou variantu auto,musíte se holt vrátit autem.

Za čím jedeme?

lupa

Naučná stezka vás povede kolem Grégrovy vily,včelařského výzkumáku,Objímacího stromu,Kapličky,Kukačky,Orchideje,Palouku,kde uvidíte Houpačku,Ptačí strom Chýši a dále pokračují zastávky Kameny a Kompas.Poslední zastavou NS , je Malé Máslovické muzeum másla.Naučná stezka je bohužel dost zanedbaná a tabulky vyvedené v kovu málo čitelné.Značku Naučné stezky budete také hledat marně.Jen 2 směrovky k muzeu.Máslovice jsou na kopci,takže tam dojdete ,pokud půjdete vždy do kopce.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

lupa

Najíst se můžete na několika místech po cestě: Nedaleko ŘEže budou 1.5. otevírat bistro u Pata a Mata( slibují super sortiment),v Klecanech je u přívozu hospoda,v Libčicích je u přívozu hospoda a v Máslovicích na návsi,je hospoda U depa.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Cesta kolem vody je nádherná.Cestou vidíte Trojský zámek Babu,Roztocký zámek,Přírodní památku Větruše.

lupa

Smutný je stav NS,hlavně u kompasu na návsi,už nejsou moc vidět názvy.Muzeum je krásné.V první místnosti můžete vidět do 28.6. výstavu zvláštních hudebních nástrojů např.vodovodní roury.V druhé místnosti vystavují máselnice,formy a odtředivky na mléko.

Ostatní informace

muzeum Máslovice-otevřeno mají celý rok kromě února -So-Ne-10-12,13-16

vstupné-dosp.- 20.-,důch. a stud. - 15 .- , děti 5-15 l.- 10 .- , rodina 2+2 50 .-

Přívoz -dosp. - 10 .-

stud.,děti - 5 .-

kolo - 10 .-Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
za kulturou, do přírody
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Libčice nad Vltavou
(vzdálenost od místa: 1.42 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Pěšky,na kole nebo vlakem do Máslovic

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace