Máslovice

Tipy na výlet, Praha
Kam a jak jedeme?

Máslovice u Muzea másla
Máslovice u Muzea másla
lupa

Vesnice na západ od Prahy dostupná příměstskou dopravou z Prahy. Já jsem s dětmi navštívila akci spojenou s loučením se zimou, kdy se děti učily dělat pomlázky a moreny a jiné zajimavé věci. Podívali jsme se do Muzea másla a také si zkusili stloukat máslo. Ale i teď v září je možné stloukat máslo na akci spojené s oslavou sběru vína, protože je zde krásná Vinice a u ní včelařský ústav, který vyrábí Dolskou medovinu.V prosinci je možné vidět betlém z másla v zdejším muzeu. Od Máslovic k přívozu jsme šli Naučnou stezkou pěšky. Šlo to dobře,i když jsme šli v protisměru, protože podle tvůrců začíná právě od přívozu. Přívozem jsme se dostali na druhý břeh Vltavy a v Libčicích jsme nasedli na vlak a vraceli se osobáčkem, který zde jezdí od 2.poloviny 19.století (trať Praha-Děčín - Drážďany).

Za čím jedeme?

Máslovice přívoz
Máslovice přívoz
lupa

Navštívit Máslovice můžeme po celý rok. Máslovické muzeum je zavřeno pouze v únoru. A příroda kolem je zajimavá pořád. Pro milovníky muzeí je možné na zpáteční cestě se zastavit v Roztokách u Prahy.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Jídlo jsme měli sebou a něco jsme si koupili ve stáncích, které byly na akci-bramborové lupínky, české koláče grilované uzeniny.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Líbilo se nám, že jsme se seznámili s mnoha lidovými zvyky a ochutnali, jak chutná opravdu čerstvé máslo, které jsme si vlastnoručně stloukli.

Ostatní informace

Máslovice přívoz
Máslovice přívoz
lupa

Finančně je výlet nenáročný. Vstup do muzea je pro rodinu (2+2) 50Kč, pro dospělého 20Kč, děti 10Kč. V době akcí je vstup na akci různý na "Šlápotu" byl 50Kč, ale vyplatilo se to. Nejbližší akce je 12.září 2009 Máslovické posvicenecké vinobraní.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou, do přírody
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Libčice nad Vltavou
(vzdálenost od místa: 1.42 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Máslovice

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace