Pěší výlet na zámeček Ferdinandsko ve Vojenském újezdě Březina

Tipy na výlet, Brno a okolí
Kam a jak jedeme?

lupa

Jedenkrát ročně a to v jeden květnový státní svátek (střídaně 1.5 nebo 8.5.) se naskýtá možost navštívit barokní lovecký zámeček Ferdinandsko (Ferdinandsruhe) ve vojenském újezdě Březina. Pěší dopolední výlet každoročně pořádá obecní úřad Zelená Hora. Od Zelené hory je Ferdinandsko vzdáleno cca 6 km.

Za čím jedeme?

lupa

Lovecký zámeek Ferdinandsko nechal roku 1757 v lesích Drahanské vrchoviny postavit olomoucký biskup hrabě Julius Troyer. Zámeček leží přibližně uprostřed Vojenského újezdu Březina, v lesích bývalého katastrálního území Podivice. Od roku 1958 je lovecký zámeček zapsán v rejstříku kulturních památek. Majitelem je Ministerstvo obrany ČR, neboť se nachízí od roku 1935 ve vojenském výcvikovém prostoru. Navštívit jej lze při organizovaném pěším výletě Obecního úřadu Zelená Hora.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Organizátor pěšího výletu na Ferdinadsko Obecní úřad Zelená Hora zajistil občersvení ve formě piva a nealkoholických nápojů z vlastních zdrojů v zámeckém areálu.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

lupa

Již čtvrtým rokem pořádá Obecní úřad v Zelené Hoře pro místní občany a turisty z okolí pěší výlet do vojenského prostoru na zámeček Ferdinadsko. Organizátorům nevšední zajímavé akce je vhodné vřele poděkovat. Návštěva areálu zámku byla obohacena o možnost vstupu do interiéru zámecké budovy.

Ostatní informace

Návštěva Ferdinandska mimo organizované květnové turistické akce je vzhledem k umístění ve vojenském výcvikovém prostoru civilním osobám nedostupná.Další informace

neumístěno
Náročnost:
romantika
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Vyškov na Moravě
(vzdálenost od místa: 9.43 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Pěší výlet na zámeček Ferdinandsko ve Vojenském újezdě Březina

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace