Perníková chaloupka a muzeum perníku

Tipy na výlet, Pardubicko
Kam a jak jedeme?

perníková chaloupka
perníková chaloupka
lupa

Muzeum perníku a Perníková chaloupka se nachází v bývalé oboře lovčího zámečku z roku 1882 v obci Ráby u Kunětické hory, cca 13 km od Hradce Králové směrem na Pardubice. Zámeček se nachází asi 200 metrů od parkoviště hradu Kunětická Hora.

Za čím jedeme?

perníková chaloupka
perníková chaloupka
lupa

Muzeum perníku se skvělou průvodkyní a opravdovou ježibabou. V muzeu je výklad veden zábavnou formou a hlavně pro děti je to opravdu zážitek. V muzeu jsou k vidění exponáty vyrobené z perníku, ale projdete se i pohádkovým lesem až k ježibabě, která návštěvníkům ukáže jak se perník vyrábí a popovídá o historii perníkářského řemesla. Každý si odnese i jeden perníček, pokud si tedy nebude chtít nakoupit perníčků více.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Přímo v areálu lovčího zámečku (nyní perníkové chaloupce) je bufet s občerstvením.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Skvělá průvodkyně, která vtipným a zajímavým způsobem vypráví nejen o Perníkové chaloupce a Jeníčkovi s Mařenkou :-)

Ostatní informace

rozdělovník pohádek
rozdělovník pohádek
lupa

Obvyklá provozní doba: denně 9 - 17 hodin (kromě období zimního spánku od Tří králů do Hromnic, kdy jsou instalovány nové expozice).

Cesta za perníčky začíná, když kukačka u Děda Vševěda zakuká (obvykle v půl a celou hodinu). Poslední bývá v 16.30 hodin.

Vstupné je 50 kč

více informací můžete najít na www.pernikova-chaloupka.czDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Byli zde:
4 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Perníková chaloupka a muzeum perníku

14.08.2015 21:00

Jen bych prosila o cedulku, že "chaloupka" je vhodná pro děti cca od šesti let. Název je totiž poněkud zavádějící, i článek, který jsem o místě četla, myslela jsem, že jde o zábavnou podívanou i pro nejmenší - a nikdo mě nevyvedl z omylu, ani když jsem platila nejen za tříletou, ale i roční holčičku. Začátek byl super, jenže pak jsme vešli do tmavé místnosti - už to bylo pro malé děti dost nevhodné, obě začaly fňukat, ale starší dcerka se dala uklidnit. Jenže pak jsme vešly k "ježibabě", kde už jde ovšem o normální výklad. Nezlobzte se na mě, ale považuji za normální, že když je na stole něco "jen tak" položeného, dítě si chce sáhnout. Zdůrazňuji, že jsme dcerku ihned upozornili, že sahat nemůže, ale "ježibaba" ji usadila poznámkou, že ji vážně přetáhne lopatou, dcerka se rozplakala, ta roční taktéž a my jsme museli předčasně odejít. Je mi to líto, místo je jistě velice hezké a pro starší děti i poučné a zajímavé, ale opakuji - zaplatila jsem za dvě maličké děti a nikomu jsme nestáli za to, aby nás upozornil, že pro ně to vhodné není. Byli jsme tam poprvé, proto jsem neměla tušení (slečna průvodkyně vypadala jak lesní víla a začátek byl zcela pohádkový...). Osobně jsem viděla a znovu už nemusím. Přístup paní, která vypráví o perníčcích, mě opravdu mrzí, dcerka mohla mít krásný zážitek, perníčky se jí líbily. Chápu, že děti nemohou na všechno sahat, ale tříleté ještě často zapomínají. A my jsme odcházeli s tím, že dcerka nemá čarodějnice ráda a bojí se jich.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace