Perníková chaloupka, aneb jak to vlastně bylo...

Tipy na výlet, Pardubicko
Kam a jak jedeme?

Příběh, který provází snad všechny generace. Neexistuje nikdo, kdo by neznal ztraceného Jeníčka, Mařenku a zlou ježibabu v pohádce O Perníkové chaloupce.

lupa

Pohádka vypráví příběh o otci, který zavedl na příkaz zlé macechy své děti Jeníčka a Mařenku do lesa, kde je nechal. Děti čekali dlouho v lese na tatínka, ale ten už se nevrátil. Jeníček, proto vylezl na strom, aby se rozhlédl po okolí, zda neuvidí světélko, za kterým se vydají. V dáli jedno spatřil a tak se děti tímto směrem vydali, došli až k chaloupce, která byla celá z perníku. Jelikož měli velký hlad, Jeníček vylezl na střechu chaloupky a začal loupat perníček. Moc jim chutnal a tak si ani nevšimli, že je při loupání nachytala zlá Ježibaba, která je pozvala do své chaloupky a tam je uvěznila a začala je vykrmovat, aby byli pěkně buclatí a mohla si je v peci upéct...... Ale jste si opravdu jistí, že se tento příběh udál takto? Věřte, že vám v Perníkové chaloupce, představí tento příběh z úplně jiného pohledu a vy budete velmi překvapeni....více ovšem neprozradím...wink

Za čím jedeme?

Perníkovou chaloupku naleznete mezi lesy v Rábech nedaleko hradu Kunětická hora. Nachází se v budově bývalého loveckého zámečku z roku 1882.

A co všechno zde najdete a uvidíte?

Po vstupu do areálu vám doporučuji se projít okolo Perníkové chaloupky, můžete zde totiž vidět např. chaloupku na kuří nožce, ohniště 12 měsíčků, úl pro včelku máju atd.

lupa

Samozřejmě si nenechte ujít i samotnou Perníkovou chaloupku v té naleznete jedinečné muzeum perníku. Po zaplacení Perníkovného (alias vstupného, obdržíte kartičku, kterou později vyměníte za dobrůtku), se vás ujme milá průvodkyně, která vás provede po skoro celé perníkové říši. Dozvíte se pravdu o Jeníčkovi a Mařence, projdete se pohádkovým lesem a navštívíte i samotnou Ježibabu, která když budete hodní si vás neupeče, ale ukáže vám jak se pečou perníčky. Zde také vyměníte své perníkovné za medový perníček. Poté budete pokračovat svou prohlídku do výstavní síně, kde jsou vystaveny nádherné perníčky a můžete zde statřit i pána, který ručně vyřezává formičky na perníčky. Poté už vás čeká jenom Ježíškovo nebe a peklo, které se nachází přímo pod chaloupkou.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Celé své putování ukončíte v občerstvení U všech čertů, kde si můžete dát něco dobrého na zub.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

lupa

Tato chaloupka je opravdu ojedinělý projekt, který pobaví nejen děti, ale i dospělé. Určitě by jste si neměli nechat ujít její návštěvu a samozřejmě také za návštěvu stojí nedaleký hrad Kunětická hora.

Ostatní informace

Otevřeno mají denně od března do prosince v době mezi 09:00-16:30.

Vstupné se zde výbírá 50 Kč za osobu, jakéhokoliv věku.Další informace

Hodnocení:
4594. místo
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou, do přírody
Bylo zde:
5 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Pardubice-Semtín
(vzdálenost od místa: 4.11 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Perníková chaloupka, aneb jak to vlastně bylo...

12.08.2011 07:54
byl to překrásný zážitek. každoročně se zde koná setkání jeníčků a mařenek :-)

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace