Park Boheminium Mariánské Lázně

Tipy na výlet, Slavkovský les, Doupovské hory
Kam a jak jedeme?

modelová železnice
modelová železnice
lupa

Chcete si osvěžit zážitky ze svých výletů, nebo najít další a další tipy na výlety nové? Vydejte se tedy k nám do Mariánských Lázní do našeho parku miniatur Boheminium.V pěkně upraveném parku najdete naučně poznávací okruh s maketami stavebních a technických památek České republiky. Makety jsou vyrobeny v měřítku 1:25. Najdete zde např. modelovou železnici,makety letadel a lodí,makety zámků Kynžvart,Ratibořice,Český Krumlov,makety rozhleden Poledník a Krásenské rozhledny, vysílač Ještěd,hrad KArlštejn a rotundu na hoře Říp a spoustu dalšík. Každý rok v parku přibudou nové mini památky, takže i opakovaná návštěva každého vždy potěší. Park najdeme v blízkosti hotelu Krakonoš, tak všichni návštěvníci - hlavně ti malí- povinně obskákat sochu Krakonoše / to aby jste se sem často a rádi vraceli/! Obejdete-li celý miniatur park po vnějším obvodu, cesta vás dovede až k oboře s jeleny, srnci a daňky.Při cestě zpět do města můžete zvolit lanovku. Horní stanice lanovky je asi 150 m od miniatur parku, dolní stanice lanovky je u restaurace Koliba.

Za čím jedeme?

Karlštejn
Karlštejn
lupa

Za čím jedeme? Každý si může vybrat sám: za kulturou, mini cestováním, cyklisté za sportem, ale všichni dohromady si udělají pěkný výlet. Ti, kdo zvolí cestu zpět do města pěšky se mohou zastavit ještě na rozhledně HAmelika, ze které je opravdu moc pěkný výhled na město. No a také nesmím zapomenout na sběrače turistických známek: park Boheminium TZ č. 1686,rozhledna Hamelika TZ č. 1566 a město Mariánské Lázně TZ č.458.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Staré Bělidlo
Staré Bělidlo
lupa

Občerstvit se můžete přímo v parku, je tady stánek s občrstvením, pro opravdu náročné -hotel Krakonoš. Další možnosti jsou přímo ve městě. Nezapomeňte ochutnat teplé lázeňské oplatky!

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Líbil se nám celý výlet, vystavené modely i úprava parku a protože je park stále obměňován a doplňován, nemůže nás výlet sem nikdy zklamat.

Ostatní informace

Park je přes zimu uzavřen, modely se stěhují do skladů na přezimování, údržbu a opravu.

Podobné příspěvky
Kliknutím se rozbalí popisek příspěvku.

  • Mariánské Lázně - Park BohemiumDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou, do přírody
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Park Boheminium Mariánské Lázně

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace