Otava, horní úsek

Tipy na výlet, Šumava
Kam a jak jedeme?

Otava z Čeňkovy pily do sušice. Věci si můžete půjčit z půjčovny v Sušici. Sami se nahoru dostanete autobusem, jede poměrně přímo a vyveze vás K soutoku během chvilky.

Za čím jedeme?

Otava vzniká soutokem Vydry a Křemelné. Sjíždět Křemelnou nejde, provoz na Vydře je omezen pouze do konce května. Otava je sjízdná po celý rok. Pokud jste vodáci, kteří si chtějí užít adrenalin, úsek z Čeňkovi pily do Sušice je přesně pro vás. Jde o úsek dlouhý asi 22 km, který vyžaduje kvalitní vybavení a zkušenosti. Začíná se obvykle na soutoku, nad ním platí omezení pro vydru, takže si dejte pozor, abyste nedostali pokutu. Po celou dobu je Otava čistá řeka skamenitým dnem. Okolo jsou lesy a hezká příroda. Tu si bohužel asi moc neužijete, protože prvních 5km až do Rejštejna budete mít dost starostí sobtížností WWIII - II. Budete tedy potřebovat minimálně pálavu, pokud je na vyšší stav vody, bude to chtít kajak nebo raft. Hlavně na jaře, kdy je víc vody a bude vás to dost zalívat hodně studenou vodou, doporučuju dobrý oblečení. Za Rejštejnem se řeka postupně uklidňuje. Od Rejštejna už se to dá i skanoí (za nižšího stavu). První jez na Otavě potkáte až po 7km vRadošově, ten byste měli bez větších problémů sjet. Jez Dlouhá Ves objevíte po dalších 8km. Jez vypadá, že by se dal sjet, ale musíte si dát pozor na traverzy, zpevňující jez a to hlavně snafukovací lodí. Jinak se dá přenést vlevo. O 3km dál je neškodný jez Páteček, měl by být sjízdný za téměř každého stavu vody. Za necelé 3km potkáte první jez vSušici. Ten skýtá mnoho možností, přenést, přetáhnout nebo sjet. Za 500 metrů je další jez, který sjedete, pokud je málo vody, přetáhnete. Do konce vám pak budou zbývat jen necelé 3 km. Budete muset překonat malý jízek a dva stupně. Pak vlevo uvidíte tábořiště vSušici, kde se většinou končí.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Ubytování je nejlepší v kempu v Sušici. Není to tam moc luxusní, ale jsou i mnohem horší kempy. Cestou na jídlo k dispozici několik tábořišť nebo rekreačních středisek.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Nejdřív se mi opravdu nelíbila studená voda, který jste téměř pořád vystaveni. Na druhou stranu příroda je v okolí doopravdy hezká.

Ostatní informace

Začnu cenou kempu. aktuální ceník najdete na http://www.kempsusice.cz. Patří mezi průměrně drahé kempy. Ohledně půjčoven tak v Sušici (http://www.otava.info/) to pro šest lidí na raftu bude 1180Kč. Pokud zvolíte kajak, vychází to na 280.Další informace

neumístěno
Náročnost:
pro zdatnější
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
za sportem, do přírody
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Otava, horní úsek

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace