Ostrov a Ostrovské skály

Tipy na výlet, Děčínsko a Lužické hory
Kam a jak jedeme?

Ostrovské přírodní koupaliště
Ostrovské přírodní koupaliště
lupa

Ostrovské skály se nacházejí v obci Ostrov nedaleko Tiských stěn. Nabízejí více pokochání, než možností si je pořádně projít. Bohužel se zde nenachází žádný prohlídkový okruh, ale přesto toto místo stojí za návštěvu.

Za čím jedeme?

Ostrovské přírodní koupaliště v pozadí s Ostrovskými skálami
Ostrovské přírodní koupaliště v pozadí s Ostrovskými skálami
lupa

Do Ostrova je možné dojet autem a zaparkovat v obci. Jestli jste si, ale vyhradili na návštěvu Labských pískovců více času, doporučuji jít z Tiských stěn do Ostrova pěšky. Podél celé cesty se nachází překrásné skály a vy si tak můžete prohlédnout nejen kouzelnou krajinu, ale i masivní skalní útvary. Pokud vyrazíte od Turistické chaty, která se nachází na konci Velkých Tiských stěn. Čeká vás příjemná 6 km procházka. Od chaty začnete stoupat po asfaltové silnici přibližně 3 km, až dojdete k odbočce do obce Ostrov odtud vás pak čeká nádherná 3 km cesta okolo Ostrovských skal až do obce Ostrov.

písečná pláž
písečná pláž
lupa

V letních měsících si můžete zpříjemnit návštěvu těchto skal i návštěvou místního přírodního Koupaliště s písečnou pláží. Koupaliště se nachází v malebné přírodě a toto místo je ideální např. na odpolední piknik či zchlazení se v parných dnech.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Pro zakoupení občerstvení můžete zvolit jednu z místních hospůdek.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

V létě jsme k přírodnímu koupališti na Ostrově často jezdili a pořádali zde piknik. Bylo to opravdu příjemně strávené odpoledne. Návštěvu jsme mnohokrát spojili s návštěvou Tiských stěn (http://www.turistika.cz/tipy-na-vylet/show/okouzlujici-cast-labskych-piskovcu-tiske-steny.html), anebo jsme navštívili rozhlednu Sněžník, ze které jsme se kochali překrásným výhledem na okolí(http://www.turistika.cz/tipy-na-vylet/show/nejkrasnejsi-rozhledna-u-nas-decinsky-sneznik.html). Tato oblast Labských pískovců vám nabídne nepřeberné množství výletů a s jistotou mohu říct, že uspokojí i toho nejnáročnějšího turistu.

Ostatní informace

Vstupné v Ostrovských skalách se nevybírá. Vstupné zaplatíte pouze při návštěvě Tiských stěn anebo rozhledny Sněžník.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
romantika
Druh:
do přírody
Byli zde:
4 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Libouchec
(vzdálenost od místa: 5.73 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Ostrov a Ostrovské skály

24.02.2013 20:42
není tu moc turistů, o to víc čtyřkolkářů:-(

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace