Okruh přes Zvolskou Homoli

Tipy na výlet, Posázaví
Kam a jak jedeme?

Vážení přátelé Turistiky i turistiky,

kostel sv.Markéty
kostel sv.Markéty
lupa

rád bych vás pozval na procházku přírodou v okolí Vraného nad Vltavou,konkrétně Zvolskou Homolí.Vyrazíme od nádraží Vrané nad Vltavou ulicí Nádražní asi 150 metrů k rozcestníku ČTZ.Po ní se vydáme splolečně s Naučnou stezkou směr Zvole-Ohrobská,kde změníme barvu značky na žlutou a doputujeme do obce Zvole.Zde zajdeme k místnímu kostelu,který byl v roce 1894 postaven podle návrhu J.Mockera.Zpět do Vraného,se vydáme po žluté značce,kolem Zvolského potoka a vrátíme se k nádraží Vrané nad Vltavou.Okruh měří 6,5 km.

Za čím jedeme?

Nejprve jdeme po NS Zvolská Homole,pak zajdeme ke kostelu postavenému podle návrhu J.Mockera a pak se vrátíme do Vraného krásnou cestou kolem Zvolského potoka.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Svačinu vezměte s sebou,protože se jedná o krátkou procházku.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Krásná cesta lesem Zvolskou Homolí a NS Zvolská Homole se zajímavými informacemi na tabulích.

Ostatní informace

lupa

Do místní přírody se zatím vstupné neplatí.Na tabulích NS Zvolská Homole se dozvíte informace o rostlinách a zvířatech,které zde rostou a žijí.Pokud budete se budete chovat tiše,můžete některá zahlédnout.

Na výlet vlakem

lupa

Pokud se vydáte na tento výlet vlakem,jeďte z Prahy Braníka do Vraného nad Vltavou a od nádraží vyražte po červené značce a Ns Zvolská Homole.Dojděte až na rozcestí Zvole -Ohrobská,kde změňte barvu značky na žlutou.Ta Vás dovede do Zvole.Zde si zajděte ke kostelu sv.Markéty,postavenému podle návrhu J.Mockera.Zpět do Vraného,se vraťte po žluté značce kolem Zvolského potoka.Žlutá značka Vás dovede zpět k nádraží.Další informace

neumístěno
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Okruh přes Zvolskou Homoli

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace