Okouzlující část Labských pískovců – Tiské stěny

Tipy na výlet, Děčínsko a Lužické hory
Kam a jak jedeme?

skály Tisá
skály Tisá
lupa

Tiské stěny nalezneme v chráněné krajinné oblasti Labské pískovce. Dle mého názoru se toto místo dá řadit mezi nejkrásnější místa naší země. Člověk se zde plně oddá pohodě, relaxaci a zapomene na problémy všedních dnů. Osobně jsme toto místo již navštívili několikrát a hrozně rádi se sem pořád vracíme.

skály Tisá
skály Tisá
lupa

Stáří stěn sahá až křídového období druhohor. Tato oblast je velmi lákavá pro turisty, krom skalního městečka Tiské stěny, zde můžeme objevovat krásy Rájeckých stěn, Ostrovských stěn a rozhlednu Děčínský Sněžník.

Jak na Tiské stěny:

Autem: parkoviště se nachází u turistické chaty.

skály Tisá
skály Tisá
lupa

Vlakem a autobusem: nejbližší vlaková stanice je Děčín hlavní nádraží, odtud pak děčínskou autobusovou dopravou linkou číslo 445 Děčín – Chlumec do zastávky Libouchec obecní úřad. Jízdné vás vyjde na 25 Kč. V Libouchci přestoupíte na autobusovou linku, která jezdí z Ústí nad Labem do Petrovic. Nejbližší zastávka je Tisá-dětský domov. Jízdné vás vyjde na 8 Kč.

Za čím jedeme?

Při návštěvě si můžete vybrat ze dvou procházkových okruhů:

skály Tisá
skály Tisá
lupa

- Malé stěny – pokud svou trasu začneme z obce Tisá, dorazíme pomocí ukazatelů až na místo kde se nachází pokladna a rozcestí malého a velkého okruhu. Těžko říci kolik kilometrů vás čeká při objevování malých stěn. Ze skal je zde utvořen spletitý labyrint, který můžete objevovat klidně i půl dne. Vydejme se tedy od pokladny vlevo a po zelenobílé značce začněme prozkoumávat toto krásné místo. Naučná stezka má devatenáct zastavení na svých toulkách uvidíte Janusovu hlavu, Západní vyhlídku, Zpovědnici, Lesní bránu, Kazatelnu, Kamenný stůl, Věž Herkules, Jeskyni oblud, Provianturu, Švédský tábor, Barieru Hradu, Zvon, Bradavčí kámen, Tunel, Sloní nohu, Kuří nožky, Věž s průlezem a nakonec Úly, které jsou posledním zastavením malých stěn. Pohodlnou cestou se opět dostanete k pokladně a můžete se vydat domů anebo na průzkum Velkých stěn.

skály Tisá
skály Tisá
lupa

- Velké stěny – nabízejí mnohem více zajímavých skalních útvarů než malé stěny a proto byste si jejich návštěvu neměli nechat ujít. Po celé trase vás čeká celkem 54 skalních útvarů. Můžete zde například spatřit Slony, Tančícího medvěda, Skalní hrad, Vítěznou bránu, Hlavu krokodýla, Obří hlavy, Ořech, Napoleonovu botu a mnoho dalších. Při vstupu do Velkých stěn se můžete rozhodnou pro dvě stezky zelenobílou a červenou. Zelenobílá vás provede mezi skálami a červená značka vás vezme po hřebenu skal. Své putování ukončíte u Turistické chaty, kde se můžete rozhodnout zda již své putování ukončíte anebo se vydáte poznávat Ostrovské skály a rozhlednu Sněžník.

Zajímavost:

Málo kdo z vás ví, že v Tiských stěnách byl natáčen jeden z dílů Letopisů Narnie – lev, čarodějnice a skříň z produkce studia Walt Disny Picture. Natáčela se zde scéna kdy Lucinka se svými sourozenci navštíví jeskyni fauna Tumnuse a přes skalní most si prohlédnou lesy Narnie (jako most byla ve filmu použita Pravčická brána).

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Jídlo a pití si vezměte s sebou. Čeká vás totiž příjemně strávený den mezi skálami a v přírodě.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Věřím, že vás skály zcela okouzlí a vy se sem budete chtít neustále vracet. Když už zavítáte na toto krásné místo nenechte si určitě ujít návštěvu Ostrovských skal (http://www.turistika.cz/tipy-na-vylet/show/ostrov-a-ostrovske-skaly-.html) a nedaleké rozhledny Sněžník(http://www.turistika.cz/tipy-na-vylet/show/nejkrasnejsi-rozhledna-u-nas-decinsky-sneznik.html).

Ostatní informace

Vstupné do skal:

dospělí: 30 Kč

děti: 15 Kč

Po zaplacení vstupného se můžete libovolně pohybovat po malých i velkých skalách.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Bylo zde:
6 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Libouchec
(vzdálenost od místa: 3.75 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Okouzlující část Labských pískovců – Tiské stěny

13.08.2011 23:14
Pěkně upravené,malý i velký okruh,vstup dosp.70kč.
08.05.2016 19:36
Za hezkého dne je parkování v Tisé i u Turistické chaty velký problém. Rovněž jsme se v Turistické chatě (ceny hotovek do 100,- Kč) nenajedli, neb bylo beznadějně obsazeno. Jinak však toto místo vřele doporučuji.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace