Okolím Kadaně s Hyundai i20

Tipy na výlet, Krušné hory a Podkrušnohoří
Kam a jak jedeme?

Hyundai i20 1,4 CRDi
Hyundai i20 1,4 CRDi
lupa

Jedeme projet automobil Hyundai i20 okolím Kadaně. Máme model s dieselovým motorem 1.4 CRDi, 5 dveřový, 5 místný. A naše trasa: Kadaň – po silnici severně okolo Nechranické vodní nádrže – Březno – Vičice zámek (zde i malý okruh po polňačkách) – Nechranice – Vikletice - Kadaň

Za čím jedeme?

A co vše jsme cestou viděli?

Březno – Kostel sv. Petra a Pavla

Kostel patří k nejvýznamnějším barokním památkám Chomutovska. Některé prameny uvádějí, že jej projektoval slavný architekt K.I.Dientzerhofer.

Vičice - zámek

Hyundai i20 1,4 CRDi
Hyundai i20 1,4 CRDi
lupa

Lovecký zámeček s hospodářským dvorem si na místě staršího objektu nechal postavit Jan Jindřich ze Štampachu po roce 1614. Po Bílé hoře připadly Martinicům, roku 1702 tu prý pobýval i císař Josef I. Pak se majitelé střídali. V dobách socialismu byl využit jako státní statek. Zámek tvoří hlavní obdélné křídlo, k němuž přiléhají krátká křídla boční. Uvnitř se dochovala řada renesančních interiérů. Dnes je v soukromém vlastnictví.

Rybářský domov Vikletice

Kadaň: Středověká bašta - letní foto
Kadaň: Středověká bašta - letní foto
lupa

V příhodném počasí se tu ubytujete v chatkách či v dřevěné ubytovně pro rybáře i nerybáře. Prodají vám tu povolenku k lovu ryb (nemusíte být ani členem ČRS) a můžete si pro lov půjčit loď a pro své úlovky mrazák.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Kadaň: Středověká bašta

Nové hradby, tel.: 606 950 854

Po-So 11 – 23 hod, Ne zavřeno

Kuchyně je tu staročeská, mají minutky i hotová jídla. Točí se tu Krušovice a Gambrinus.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Vičice - zámek
Vičice - zámek
lupa

Na výlet jsme vyjeli ve čtyřech, přičemž dvě osoby byli statní muži. Místa nad hlavou i pro nohy cestujících je naštěstí dost, na zadních sedadlech se lépe uvelebí ti menší. Sedačky jsou slušně široké Kufr má objem 295 litrů, jeho využitelnost ale trochu limituje menší nákladový otvor. Ale sáňky i s ohrádkou se nám tam vešly, takže jsme si v mezičase užili i sněhových radovánek. A na to, že jsme velkou část cesty jeli po sněhu, jsme příjemně překvapeni i tím, že Hyundai i20 zvládl většinu terénních nástrah s přehledem. Je tu výškově stavitelné sedadlo, a výškově si nastavíte i bezpečnostní pásy. Motor má dost síly už při nízkých otáčkách a slušně táhne. Do města a po okruhu, který jsme vybrali, je ideální. A spotřeba paliva – ač jsme jej potrápili v terénu, spapal nám míň jak 5 litrů na 100 km.

Ostatní informace

Odkazy a zdroje: www.hyundai.cz; www.obecbrezno.cz; http://www.crsusti.cz; www.stredovekabasta.wbs.czDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Druh:
do přírody
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Kadaň
(vzdálenost od místa: 0.12 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Okolím Kadaně s Hyundai i20

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace