Návštěva židovských památek v Liberci

Tipy na výlet, Jizerské hory
Kam a jak jedeme?

Jelikož naše rodina má židovské předky, každý rok objíždíme kouty České republiky a navštěvujeme židovské památky. Letos v létě jsme se vydali do Liberce, kde se nacházejí dvě významné památky, jednou je liberecká židovská synagoga a tou druhou Památník obětem šoa.

Za čím jedeme?

Židovská synagoga Liberec

Nejdříve jsme navštívili Židovskou synagogu Liberec, jenž stojí na místě Bývalé židovské synagogy z roku 1889, která byla jednou z největších židovských synagog vůbec. Tenkrát šlo o budovu v novorenesančním stylu, kterou potkal nemilý osud. V roce 1938 totiž byla synagoga během takzvané „Křišťálové noci“ vypálena.

Nová budova stojí v Liberci od roku 2001. Jedná se však o prostory Státní vědecké knihovny, jejíž součástí je právě nynější židovská synagoga.

Za vstup do budovy jsme zaplatili 30 Kč za dospělého a 15 Kč za dítě. Pokud byste do Židovské synagogy Liberec chtěli také zavítat, můžete tak učinit v průběhu celého roku vždy v úterý, čtvrtek nebo neděli.

Památník obětem šoa

Druhou naší zastávkou byl Památník obětem šoa. O co se jedná? O místo, jež je věnováno libereckým Židům, kteří zemřeli v průběhu druhé světové války.

Dříve, přesněji od roku 1900, sloužil jako obřadní síň u židovského hřbitova, tento účel však přestal plnit od druhé světové války, kdy byla vyhlazena valná část zdejší židovské populace, jednalo se téměř o 1 700 lidí. Od této doby až do roku 1989 obřadní síň chátrala, poté v ní vedení židovské obce zřídilo dnešní Památník obětem šoa.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Chcete navštívit i další památky, tak se v Liberci ubytujte

Pokud chcete kromě židovských památek navštívit i další památky a toto severočeské město si celkově prohlédnout ze všech úhlů, pak si zjistěte, jaké ubytování Liberec nabízí, a svůj výlet si o pár dní prodlužte.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Židovská synagoga Liberec

Památník obětem šoa

Možnost nákupu v obchodních centrech, možnost širokého výberu restaurací

Ostatní informace

Židovská synagoga Liberec: 30,- dospělý, 15,- dítě

MHD: 20,- jízda, přestup

strava: 300,-/den průměrněDalší informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Liberec
(vzdálenost od místa: 1.99 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Návštěva židovských památek v Liberci

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace