Návštěva přírodních rezervací v okolí Liberce

Tipy na výlet, Jizerské hory
Kam a jak jedeme?

Jednu z nejkrásnějších dovolených jsme s rodinou zažili loni na podzim, kdy jsme vyrazili do okolí Liberce, abychom poznali přírodní krásy této severočeské oblasti.

Naše dovolená trvala čtyři dny, ubytování Liberec jsme si tedy zaplatili na tři noci. V ceně jsme měli tři snídaně formou bufetu a stejný počet večeří o třech chodech.

Za čím jedeme?

První den jsme na hotel dorazili v odpoledních hodinách, už tedy nebyl čas na žádný větší výlet do okolí Liberce, proto jsme si alespoň prošli toto krásné město, jež ukrývá mnoho krásných míst, které stojí za pozornost, ať už jde o chrám sv. Antonína Velikého, Liberecké podzemí nebo třeba botanickou zahradu.

Hned po snídani jsme se druhý den sedli do auta a vydali se navštívit přilehlé krásy přírody. Naší první zastávkou byla přírodní rezervace Kliková louka, kterou tvoří částečně odtěžené rašeliniště. Na tomto místě jsme strávili zhruba 1 hodinu, poté jsme zamířili do další krásné oblasti, jakou je Nová Louka. Tato přírodní rezervace se rozprostírá podél Blatného potoka. Nevynechali jsme ani místní lovecký zámek, jenž byl v minulosti pojmenován po kancléři Šámalovi.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

V podvečerních hodinách jsme se vrátili do svého ubytování Liberec, kde jsme se pořádně vyspali na třetí náročný den naší dovolené. Čekali nás ještě další dvě přírodní rezervace. Nejdříve jsme zamířili do přírodní rezervace Malá strana, kterou jsme navštívili v dopoledních hodinách. Jde o nejzachovalejší komplex mokřadů a rašelinných oligotrofních luk v Jizerských horách.

Poslední stanicí naší dovolené byla přírodní rezervace Prales Jizera. Na velmi těžkém terénu jsme zde strávili přibližně 1 hodinu, poté jsme se odebrali k poslední noci v našem libereckém hotelu. Ráno následovala závěrečná snídaně, na které jsme se všichni dosyta najedli, a kolem desáté hodiny vyrazili směrem domu.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

- přírodní rezervace Malá strana

- Prales Jizera

Ostatní informace

Informace o ubytování a cenách najdete na: ubytování Liberec a okolíDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Druh:
do přírody
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Liberec
(vzdálenost od místa: 0.89 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Návštěva přírodních rezervací v okolí Liberce

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace