Naučná stezka po opuštěném tělese dráhy

Tipy na výlet, Hrubý Jeseník
Kam a jak jedeme?

Zastavení NS č.1
Zastavení NS č.1
lupa

Cyklostezka po opuštěném tělese dráhy mezi zastávkou Lupěné a Hněvkovem je sice primárně určena pro cyklistický provoz, ale stezka je již oblíbená mezi inline bruslaři a nakonec i chodci. Stezka je dobře přístupná od požární stezky k tunelu Lupěné, tam dojedeme od Zábřeha od krytého bazénu v Zábřehu, okresní cesta je dobře opravená a díky malému provozu např. Bruslaři jezdí již odsud.

Za čím jedeme?

Opuštěný drážní domek
Opuštěný drážní domek
lupa

Cyklostezka je nově doplněna instalovanou naučnou stezkou „Po opuštěném tělese dráhy“. Na 5 informačních tabulích se můžeme seznámit nejen s historií této trati, ale i s přírodou v Zábřežské vrchovině a v údolí Moravské Sázavy.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Č.2
Č.2
lupa

Stezka není přehnaně dlouhá, tak občerstvení většinou vydrží to z domu, nicméně v Hněvkově je k dispozici hospoda, a kdo si prodlouží cestu dál do údolí Moravské Sázavy, najde v Hoštejně hned dvě (Pod Hradem a U Blaháčka).

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Stezka
Stezka
lupa

Když se v okolí Zábřeha opravoval železniční koridor, došlo k narovnání dráhy přemístěním do nového tunelu. Na popud města se uchoval železniční násep, železniční mosty byly sneseny jen z jedné koleje a díky evropské dotaci se stará trať přeměnila na cyklostezku. Cyklostezka se ubírá v blízkosti Moravské Sázavy, která vytváří v Zábřežské vrchovině malebné údolí s klidnými místy. Samotná cyklostezka je sice krátká jen asi 2,5km, naštěstí navazuje na místní komunikaci do Hoštejna, na kterou je omezený vjezd a spolu s ní vytváří trasu již delší, cca 6km dlouhou, za Hoštejnem je pak možno pokračovat údolím Sázavy na Krasíkov a k Lanškrounu – ovšem po silnici druhé třídy, další možnost je pak z Hoštejna do Štítů podél Březné což je opět velmi klidná a pěkná trasa přes Drozdovskou Pilu.

Ostatní informace

Jízda či procházka po cyklostezce nic nestojí, snad jen chodci i bruslaři by měli dodržovat bezpečnost provozu a nechat volné místo pro průjezd rychlejších účastníků.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
za sportem, do přírody, na kole
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Lupěné
(vzdálenost od místa: 1.23 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Naučná stezka po opuštěném tělese dráhy

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace