Naložený žralok - výstava Damiena Hirsta

Tipy na výlet, Kutnohorsko
Galerii Středočeského kraje v Kutné Hoře připravuje na březen tohoto roku výstavu jednoho z nejslavnějších a nejprodávanějších umělců současné doby Damiena Hirsta.

Výstava se měla již uskutečnit v říjnu minulého roku. Z technických důvodů byla výstava přeložena na prosinec a konečný termín byl poté stanoven na březen. Snad se tentokrát dočkáme.

Damien Steven Hirst je britský umělec, který se proslavil serií zvířat, která nakládá do formaldehydu např. koně, ovce, krávy, zebry a jeho nejslavnější dílo z této série je naložený žralok tygrovaný, který měří 4,2 metru. Tento žralok se také stal symbolem Mladých britských umělců na celém světě.

Damien Hirst se ovšem nezabývá jen nakládáním zvířat, ale také malířstvím, plastikou a jinými výtvarnými technikami. 

O díla Hirsta je velký zájem. Jeho exponát lebka osázena diamanty se prodala za 50 milionů liber, což je nejvyšší částka, která kdy byla vyplacena za dílo žijícího umělce.

V Kutné hoře máte spousty možností ubytování i stravování.

Pořadatelé divákům slíbují představení jednoho z nejslavnějších děl tohoto umělce. K vidění bude jeden ze čtyř žraloků, kteří jsou naloženi ve formaldehydu.

Pro více informací o vstupném a začátku výstavy sledujte na stránkách galerie zde.
Další informace

neumístěno
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Kutná Hora-Sedlec
(vzdálenost od místa: 0.4 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Naložený žralok - výstava Damiena Hirsta

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace