Naknek

Tipy na výlet, Spojené státy americké
Kam a jak jedeme?

Naknek, Aljaška, U.S.A

Naknek je malá rybářská vesnice, situovaná na pobřeží Hudsonova zálivu (Hudson Bay) na jihovýchodě Aljašky -- přesné souřadnice: 58°44′23″N 156°58′18″ :-) !

Rybolov živitel..
Rybolov živitel..
lupa

Podle posledního sčítání lidu v roce 2000 žilo v Nakneku 678 obyvatel, živících se výhradně lovem a zpracováním - nejčastěji ryb a krabů. V letních měsících se počet obyvatel minimálně zdvojnásobňuje v důsledku existence několika továren na zpracování ryb, které najímají a přivážejí zaměstnance na sezónní práce.

Za čím jedeme?

lupa

Krásná a divoká příroda, možnost uvidět na vlastní oči medvědy, vlky, losy a ostatní zajímavou zvířenu!! Kdo chce mít jistotu, že uvidí velkého Grizzlyho nebo menšího, ale agresivnějšího medvěda černého, tak může vyrazit na místní skládku, která je cca 5 km severně od Nakneku. Sem se chodí medvědi dokrmovat na zbytcích z rybích továren, a po skončení práce místních bagristů máte téměř jistotu, že nějakého medvěda uvidíte. Vstup na skládku je ale přísně zakázán, protože už několik milovníků divoké přírody vidělo slibovaného medvěda tak zblízka, že to nepřežili....takže opatrně :-)!

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

hypermarket:-)
hypermarket:-)
lupa

Fisherman´s bar na hlavní (jediné) silnici je dobrým místem kde se napít....! Mají tady totiž Plzničku..je sice dražší než místní patoky, ale to se nedá nic dělat! Možná tu dostanete i něco k jídlu..

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Hory, louky, lesy, moře, pivo, medvědi, lososi.............

Ostatní informace

Do Nakneku se dostanete letadlem z Anchorage, které přiletí na letiště King Salmon! Odtud pak už po silnici přímo do Nakneku....

Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
romantika
Druh:
do přírody
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Naknek

díky za tip k vyletu
22.08.2008 16:57

pilnas
pane Chcangu, ale je to malicko z ruky, jak se rika ;) kazdopadne az budem blizko Aljasky, urcite navstivime tohle romaticke misto
RE> díky za tip k vyletu
24.08.2008 14:34

pan Chang
v dnešní globalizované době není už bohužel z ruky nic.....:-(
RE> RE> díky za tip k vyletu
01.09.2008 15:22

mirek
ale do ruky je neco dycky ;)
RE> díky za tip k vyletu
29.09.2008 13:05

ziki1
to je náhodička, tady jsem byl.. v létě 2004 jsem tu makal v jedný z rybáren u silnice do King Salomonu. I medvědy na skládce jsme si užili. Snad jen perlička, že se sem vůbec nedá dostat autem po zemi, jenom lodí nebo letadýlkem. A ve fishermans baru bývá zajímavý karaoke :-)

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace