Na rozhlednu Čebínka

Tipy na výlet, Brno a okolí
Kam a jak jedeme?

Kostel v Čebíně
Kostel v Čebíně
lupa

Výlet začíná i končí na vlakové Zastávce v Čebíně, odkud vyrazíme po žluté - okružní turistické značce. Jedná se o krátký, pětikilometrový výlet, na kterém nás ale čeká stoupání na kopec Čebínka, na jehož vrcholu se nachází stejnojmenná rozhledna.

Rozcestník pod Čebínkou
Rozcestník pod Čebínkou
lupa

Projdeme nejdříve obcí - žlutá značka nás vede kolem kostela na rozcestí pod rozhlednou. Pak už nás čeká na poměrně krátkém úseku převýšení přes 100 metrů, které nás dovede pod vrchol, do výšky zhruba 430 metrů nad mořem.

Rozhledna Čebínka
Rozhledna Čebínka
lupa

Následuje stoupání na rozhlednu - jedná se o železnou věž s "průhlednými" schody, tedy nic pro slabší povahy (ačkoli jsem na rozhlednu vystoupala, moc dobrý pocit jsem z toho neměla). Výhled do kraje ale stojí za to, takže můžu výstup na rozhlednu doporučit.

Od rozhledny pak sestoupíme druhou cestou, stále po žluté turistické značce, na rozcestí Pod Čebínkou. Odsud nás pak žlutá dovede společně s modrou zpět k nádraží.

Za čím jedeme?

Jdeme za rozhlednou a výhledy do kraje.

Výhled
Výhled
lupa

Rozhledna Čebínka byla otevřena v roce 2003. Vyhlídková plošina se nachází ve dvacetimetrové výšce a vede na ni 161 schodů. Poskytuje krásný výhled do kraje (za dobrého počasí je vidět až na Pálavu).

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Najíst se je možné v Čebíně, např. v restauracích U Žraloka nebo Čebínka. My jsme se na jídlo nezastavovali, měli jsme své zásoby sebou.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Výhled
Výhled
lupa

Výstup na rozhlednu byl pro mě překonáváním sama sebe, protože ony "průhledné" schody opravdu nejsou nic pro mě. Nakonec jsem ale byla moc ráda, že jsem na rozhlednu vylezla, protože bylo nádherně a bylo vidět opravdu do daleka.

Ostatní informace

Rozhledna Čebínka

otevírací doba:
duben-říjen, so-ne 11:00-17:00

vstupné:
dospělí 10,- Kč
děti 5,- KčDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Čebín
(vzdálenost od místa: 1.15 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Na rozhlednu Čebínka

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace