Na kole po Uhersko Hradištsku

Tipy na výlet, Slovácko
Kam a jak jedeme?

Velehrad
Velehrad
lupa

Vyjíždíme z Kunovic z penzionu Ekofarma sádky po cyklotrasách a z části po místních komunikacích v Uherském Hradišti kde se dáme podél Baťova kanálu směrem na Babice,Napajedla(zde je možnost v létě koupání na bývalé pískovně a je zde zároveň kemp s restaurací),Otrokovice,Kvasice(směr Kroměříž) a zpět.

Za čím jedeme?

Velehrad
Velehrad
lupa

SmileV Napajedlích je možnost prohlídky zámku a kostelů a i možnost občerstvení.Jinak se jede převážně podél Baťova kanálu se zdymadly s provozem menších výletních lodí ,nebo za Babicemi pak podél řeky Moravy na asfaltových cyklostezkách bez jiné dopravy.Cesta je převážně rovinatá tak ji zvládnou i děti a je zajímavá.Pouze za Otrokovicemi se jede po normální komunikaci a již do kopce.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

SmileBydleli jsme v Kunovicích v penzionu ekofarma Sádky kde jsme měli polopenzi a na obědy jsme se vždy stavěli v některé hospůdce na cestách.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Velehrad
Velehrad
lupa

Byli jsme mile překvapeni,jak se ve zdejším kraji podporují cyklisté a jak široká je zde síť cyklotras pouze pro kola.Sjezdili jsme zde za týden celé okolí Uher.Hradiště a zážitků bylo dost.Hezká je i jižní trasa podél Moravy přes Kostelany,Uheský Ostroh,Veselí nad Moravou podél Baťova kanálu do Vnorov a Strážnice a zpět.Krásný je i zámek v Buchlovicích a Velehrad s osadou Modrá a archeoparkem.Tato strana je již kopcovatá a pro menší děti náročná.

Ostatní informace

Buchlovice
Buchlovice
lupa

Vstup jsme platili pouze u zámku v Buchlovicích a platil jsem za dvě dospělé os.a vnuka 120kč a mohli jsme projít zahrady,výstavu květin,horní část zámku.Hlavní budova se platí zvláště a je s průvodcem.Kola jsme si zamkli u infocentra před zámkem.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Druh:
do přírody, na kole
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Uherské Hradiště
(vzdálenost od místa: 0.94 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Na kole po Uhersko Hradištsku

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace