Na kole okolo Morávky :-) srpen 2012

Tipy na výlet, Moravskoslezské Beskydy
Kam a jak jedeme?

Morávka - most
Morávka - most
lupa

Do Morávky jsme přijeli autem, které necháváme na pakovišti u mostu přes řeku. Tady se hned naše cesty rozdělí. Malý cyklista s doprovodem se vydává po cyklostezce okolo Morávky a zdatnější část rodiny jede na opačnou stranu do Pražma a dále pak přes Krásnou na Visalaje.

Za čím jedeme?

Z Pražma na Visalaje
Z Pražma na Visalaje
lupa

Šlapeme do mírného kopečku k hrázi, kde můžem zastavit a dívat se na vodní dílo. Pak pokračujeme dále po asfaltce a přehradu Morávka máme po pravé straně schovanou za bujným porostem. Šlape se nám výborně, cesta je příjemná, rovinatá, vzhledem k tomu že kopíruje Morávku, tak asi trošku do kopečkaSmile.Téměř bez jakéhokoliv provozu nám cesta dobře ubíhá až na Úspolku, kde máme delší přestávku.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Pohled na přehradu
Pohled na přehradu
lupa

Kola parkujeme u autobusové zastávky, dáváme si svačinku a plánujeme další trasu. Dostatečně odpočati jedeme ještě kousek dále proti toku Morávky.Konečně se k nám připojují výletníci z Visalají a my se vracíme zpátky na Úspolku. Tam se dáme po naučné stezce Wolfram - Morávka lesem do nekonečného kopce. Stezka je věnována parašutistické skupině Wolfram, která v této oblasti v roce 1944 seskočila, takže nám šlapání spestřují alespoň naučné cedule. Když už plahočení máme plné zuby, lesní cesta se náhle překlopí a my si dopřáváme dlouhý sjezd do cíle.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Přehrada Morávka je vodárenská nádrž, takže k ní není volný přístup. Jen mě mrzí, že nejsou z lesní cesty žádné výhledy mezi stromy. Takže kromě jediného místa na kraji hráze, jsme přehradu neviděli skoro vůbec.sad

Ostatní informaceDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Druh:
na kole
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Hnojník
(vzdálenost od místa: 11.44 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Na kole okolo Morávky :-) srpen 2012

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace