Na kole do Štítů

Tipy na výlet, Hrubý Jeseník
Kam a jak jedeme?

Jakubovice
Jakubovice
lupa

Cyklistický výlet začíná na nádraží v Rudě nad Moravou. Vyjede se směrem na Olšany podle silničního značení. V Olšanech na křižovatce se odbočí doprava na silnici 1. třídy a projede se obcí Bušín, za níž se vybočí doprava. Prudce se vystoupá do Jakubovic, projede se obcí a dojede do sedla Hambálek. Přejedeme silnic, jak směřuje červená pro pěší a navážeme se na cyklistickou trasu 6229. Kolem rybníku Sychrov sjedeme do Horních Studének, stále po 6229 (doprava) za obec až k rozcestníku u Jedlí. Pokračujeme do Štítů. Z města jedeme podle cyklotrasy 6231 po silnici opět přes Horní Studénky, pak Zborov a sjezdem do Klášterce, odkud máme 1 km k vlakové zastávce v Bohutíně.

Za čím jedeme?

Jakubovice
Jakubovice
lupa

Výlet se sestavou silničních cest a cyklistických tras nám nabídne výjezd z údolí řeky Moravy na výškovou úroveň lesů na Štítecku po pevné asfaltové cestě. Dostaneme se do čisté přírody a navštívíme město Štíty s atraktivním akrobatparkem. Doporučuji vnímat obec Jakubovice a Horní Studénky nejlépe s malou zastávkou. Pro milovníky rychlých silničních sjezdů je ideální trasa Zborov - Klášterec s poměrně malým provozem.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Jakubovice - U Straků
Jakubovice - U Straků
lupa

Svačinku si můžeme koupit v Rudě nad Moravou. Pěkné posezení je v pohostinství U Straků v Jakubovicích, kdy při troše štěstí budeme obslouženi již dopoledne. Město Štíty nabízí několik míst k poobědvání. V Klášterci je restaurace a v Bohutíně si můžeme zajet do hospody u hřiště.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Jakubovice
Jakubovice
lupa

Jakubovice jsou pěkná obec, odkud jsou výhledy na Bušín, Olšany a daleké okolí. Trasa k rybníku Sychrov je okolím lesní i travnatá. Zajímavá je obec Horní Studénky a město Štíty stojí za delší zastávku. Z náměstí sejdeme k akrobatparku, kde je výborné posezení na dobré úrovni s výhledem na sjezdové rampy.

Ostatní informace

Pohled z Jakubovic
Pohled z Jakubovic
lupa

Do Rudy nad Moravou se od Zábřeha dostaneme rychlíkem, ve kterém jsou dobré možnosti přepravy jízdních kol. Při cestě z Bohutína se nám určitě povede najít místo pro kolo v osobním vlaku.

K bazénu v akrobatparku se nedostaneme, ovšem při akcích můžeme sportovce dobře pozorovat třeba ze zahrádky tamní restaurace.

Celková délka tras výletu je 39 km.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Druh:
na kole
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Štíty
(vzdálenost od místa: 1.19 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Na kole do Štítů

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace