Na kole až na hrad Hukvaldy

Tipy na výlet, Moravskoslezské Beskydy
Kam a jak jedeme?

Naše cesta povede na Hrad Hukvaldy.Jedeme na kole z Nového Jičína. Cesta vede krajem města. Pustíme se vedlejší cestou přes kopec Puntík, vjedeme do obce Rybí a pak odbočíme na Závišice. Po té přijíždíme ke Kopřivnici a pustíme se dál cestou na Lubinu.Jedeme pěkným terénem, lehce do kopce, sřídavě s rovinkami. Namíříme na Horní Sklenov a už přijíždíme pod kopec,který nás přímo vede až na Hukvaldy.

Tam už se lehce zorientujete, projděte si park, kde v květnu krásně kvetou kaštany, čeká tam na Vás liška Bystrouška, krásný amfiteátr, kde každé léto probíhá hudební festival.

Za čím jedeme?

Hlavní hřeb Hukvald je hrad s místní mučírnou, kde se můžete občerstvit a pobavit se při hradní zábavě, šermířských soubojích, divadle a jiných kulturních radovánkách.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

V pohradí je spousta dobrých hospůdek a je tu i možnost ubytování. Pokud sjedete kouset dál do Kozlovic, nabídne se Vám nádherný relax v nemalém areálu Na mlýně, odkaz www.namlyne.cz. na těchto stránkách najdete i jídelníček. A je tu i půjčovna kol Žluťásek.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Krásný park s nádhernými stromy, hrad, výhled z hradu, dobré jídlo. Můžete si koupit skvělé koláče v pekárně pod hradem, lepší najdete málokde.

Ostatní informace

Pro zajímavost můžete zajít i do místní botanické zahrady Tropic, kde si můžete koupit zajímavé rostliny, podívat se na exotické plody, najdete zde i zvířata, jako papoušky, pumu. Vstupné je zde 40Kč.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Druh:
za kulturou, za sportem, do přírody, na kole
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Kopřivnice zastávka
(vzdálenost od místa: 5.69 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Na kole až na hrad Hukvaldy

05.07.2011 06:49
Pěkný výlet na kole, krásná projížďka parkem.
10.11.2011 22:15

Pěkný hrad na kopci a nedaleko Minipivovar a pohostinství „U Zastávky“, Dolní Sklenov 33, nekuř.salonek, zahrádka, cca N49,63469 E18,21747,  www.pivovar-hukvaldy.cz jako tip k ochutnání jiného piva než jsou běžná z velkopivovarů.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace