Okolí Olomouce na In Line

Tipy na výlet, Střední Morava - Haná
Kam a jak jedeme?

Černovírský les, In Line stezka
Černovírský les, In Line stezka
lupa

Komu už nestačí jezdit po ulicích ve městě, nebo po parku, a nebo na volném parkovišti u nějakého marketu, tak mám docela zajímavý tip. Co takhle do Chválkovic ? Jsou tam 2 možnosti buď do Černovírského lesa, nebo do Samotíšek. Ve Chválkovicích je na Chválkovické ulici u pevnůstky nově vybudované parkoviště, takže už nemusíte stát na kraji cesty někdy téměř v příkopu.

Chválkovice - Samotišky, In Line stezka
Chválkovice - Samotišky, In Line stezka
lupa

Jedna trasa je do Černovírského lesa, kde se nachází i naučná stezka Černovírské slatiniště i s informačními tabulemi, pro In Line bruslaře je zde kvalitní asfaltový povrch dlouhý asi 2 Km. Jediné na co je třeba si dát pozor je železniční přejezd, který je sice přehledný, ale nechráněný a označený pouze výstražným křížem (při cestě z Č.lesa směrem do Chválkovic je potřeba dávat větší pozor). Tato trasa je vhodná i pro začátečníky a využívají ji občas i rodiny s dětmi.

Při cestě je i technická památka parní vodárna postavená v roce 1889.

In Line stezka Chválkovice-Černovírský les
In Line stezka Chválkovice-Černovírský les
lupa

Druhá trasa nás dovede do Samotíšek. Tady doporučuji zaparkovat auto na parkovišti u pevnůstky a frekventovanou Chválkovickou ulici přejet a přes Kubátovu ulici (pozor na méně kvalitní povrch a jedná se o ulici na kterou není zákaz vjezdu, chodníky nedoporučuji používat kvůli jejich stavům), na Selské Náměstí. Pokud přijedete autobusem (MHD bus č.11) tak vystoupíte na stejnojmenné zastávce.

Chválkovice, parkoviště u In Line stezky (poblíž pevnůstky)
Chválkovice, parkoviště u In Line stezky (poblíž pevnůstky)
lupa

Na této asi 3,5 Km dlouhé trase, která vede z velké části po rovině až u obce Samotíšky začíná mírné stoupání. V Samotíškách nás čeká i nově dokončený úsek dlouhý asi 500 metrů na Tovéřskou ulici. (Kousek od kruhového objezdu a autobus zastávky (MHD č.11). Jediná nevýhoda je ta, že na celé trase není místo k případnému odpočinku, proto tuto trasu nedopručuji pro In Linery s malými dětmi.

Za čím jedeme?

V tomto případě se jedná o výlet na In Line bruslích v okolí Olomouce .

Na trase můžeme spatřit drobné památky ve Chválkovicích, v Černovírském Lese parní vodárnu, v Samotíškách jsou další drobné památky. Nedaleko je i Svatý Kopeček.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Možností, kde se najíst je v Olomouci celá řada, ve Chválkovicích se nachazí restaurace, kde je možno se najíst.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Velikou výhodou je již zmiňované nově vybudované parkoviště u pevnůstky, kde jsou i lavičky, takže už nikdo nemusí nazouvat brusle na zemi v trávě, nebo na cestě, auta již taky nepotkáme na okraji kolem cesty jak tomu bývalo ještě nedávno. Bohužel fotky jsou z konce března 2010, tak zatím nejsou tak barevné, ale časem je aktualizuji.

Ostatní informace

Spojení autem: Výpadovka z Olomouce směr Šternberk, parkoviště u pevnůstky.

Spojení MHD: Autobus č.11 od Hlavního Nádraží (jezdí každých cca 15 min) směr Sv.Kopeček, vystoupit na zastávce Selské Náměstí.

Na výlet vlakem

Nejbližší žst. Olomouc Hlavní nádražíDalší informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za sportem
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Okolí Olomouce na In Line

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace