Na Český Šternberk

Tipy na výlet, Posázaví
Kam a jak jedeme?

lupa

Vážení přátelé Turistiky i turistiky,tentokráte Vás pozvu na nádherný a zachovalý hrad Český Šternberk.V pohodě se sem dostanete autobusem z Prahy s přestupem ve Vlašimi nebo vlakem s přestupem v Čerčanech.Samozřejmě se sem dostanete i odjinud z ČR stejnýmíí dopravními prostředky.Ten , kdo prostě musí jet autem,musí se obrnit trpělivostí kvůli malým parkovištím.Prostě vláček je vláček, protože nepotřebuje parkoviště.

Za čím jedeme?

lupa

Český Šternberk je opravdu krásný a zachovalý hrad s krásnými interiéry.Majitelem je p.Zdeněk Šternberk, který zde také bydlí.Kromě krásného zařízení, stojí za pozornost jídelna, kde se odehrávali scény z Arabely, která se na hradě natáčela.Pak je tu také sbírka dýmek, které nikdy nebyly použity nebo starý rozvod elektřiny v mosazi. Na nádvoří je sokolník , který krásně povídá o dravcích.Nedaleko hradu je také hladomorna a na její střeše vyhlídka.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

lupa

Doporučuji Restauraci Pod hradem, naopak nedoporučuji Parkhotel, kde platíte s jídlem asi cenu za výhled na hrad.Pokud chcete jen smažené jídlo,zajděte do hradní restaurace na nádvoří.Hotovky asi neumějí.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

lupa

Líbilo se nám skoro všechno.Tedy na hradě všechno , ale místní občerstvovny příliš využívají své polohy.V Parkhotelu byli v době naší návštěvy jen 3 lidé, tak jsme raději šli Pod hrad , kde bylo dost plno, ale ceny více přístupné .

Ostatní informace

Otevírací doba a vstupné-Hrad-IV+X - So+Ne+Sv.-9-17, V+IV-Út-Ne-9-17

VI-VIII-Út-Ne - 9-18

Vstupné-Dosp.-85 .- , Stud.,důch. - 50 .- , děti 4-15 l. - 40 .-

Noční prohlídka 250 / os

Hladomorna-otevírací doba stejná jako hrad.

Vstup hladomorna-dosp. - 5 .- , děti 3 .-Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Druh:
za kulturou
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Na Český Šternberk

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace