Muzeum Šumavy - historie sirek a krásný betlém

Tipy na výlet, Šumava
Kam a jak jedeme?

lupa

Město Sušice nabízí spousty zajímavých míst k navštívení. Jedním z takových je Muzeum Šumavy, které nabízí svým návštěvníkům dvě velké zajímavosti. Jednou z nich je seznámení se s historií výroby Sušických sirek, které jsou známy po celé České republice. Můžete zde vidět různé stroje a přístroje, které se při výrobě sirek používali a používají. Dále zde můžete shlédnout sbírku krabiček od sirek nejen od nás, ale i z celého světa.

lupa

Další významnou součást muzea tvoří Sušický mechanický betlém. Jedná se o největší mechanický betlém u nás. Je tvořen 150 pohyblivými a 150 mechanickými figurkami, které jsou usazeny mezi 35 objektů, jež představují starobylou Sušici, Sušicko, Šumavu a její řemesla.

Za čím jedeme?

lupa

Betlém vznikl v roce 2004 po usilovné desetiměsíční práci řezbářů Karla Tittla a Pavla Svobody. Betlém se v muzeu spouští pouze několikrát denně (úterý až neděle 10,11,14,15 a 16 hod.)

lupa

Kromě těchto dvou zajímavých expozic se také můžete seznámit s minulostí horního Pootaví, se Sušickým cínovým pokladem, s městským interiérem 19. Století, s kapucínskou knihovnou a se sbírkou skla Bruna Schreibera.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

V Sušici určitě naleznete nějakou dobrou restauraci či hospůdku.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Sušické muzeum nabízí velmi zajímavou podívanou v podobě mechanického betléma, který byste určitě měli vidět v jeho chodu.

Ostatní informace

Otevírací doba- viz. muzeum.sumava.net

Vstupné:

Dospělí: 40 Kč

Snížené: 20 KčDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Sušice
(vzdálenost od místa: 2.43 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Muzeum Šumavy - historie sirek a krásný betlém

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace