Čechy pod Kosířem - muzeum kočárů

Tipy na výlet, Střední Morava - Haná
Kam a jak jedeme?

Před muzeem je i kašna
Před muzeem je i kašna
lupa

Jedeme do Čech pod Kosířem do nově otevřeného muzea historických kočárů a při té příležitosti navštívíme v sousedství hasičské muzeum, Mánesovu síň v zámku a překrásný zámecký park s romantickými stavbami (altány, rozhlednička), staletými i cizokrajnými dřevinami a rybníky. Výlet si můžeme zpestřit výstupem na hanáckou "velehoru" Velký Kosíř (442 m/m) kam nás dovede od zámku po 2 km žlutá turistická značka.

Za čím jedeme?

Muzeum kočárů

Hasičské muzeum

Mánesová síň - stálá výstava obrazů a exponátů z pobytu Josefa mánese v Čechách pod Kosířem

Zámecký park - udržovaný park

Velký Kosíř - vrchol

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Penzion Na Mánesce - vše bez problémů. Penzion se nachází v centru obce, když od muzea pojedete dál na Pěnčín a u kapličky odbočíte vpravo.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

kočár nad vchodem
kočár nad vchodem
lupa

Muzeum kočárů - jedno ze dvou muzeí kočárů v Evropě (2. je ve Vídni). Kočáry jsou majetkem p. Václava Obra, který je skoro všechny zrestauroval, je jich 49 a je to opravdu krásná podíváná. Kromě kočárů mezi kterými nechybí takové skvosty jako arcibiskupský, který učinkuje ve filmu o princezně Sissi a pohřební ve kterém vezli zastřeleného podnikatele Kočku, jsou k vidění i různé saně a sáňky a spousta doplńků kočárů a koňských postrojů.

Ostatní informace

Muzeum kočárů - denně kromě pondělí od 09-17, vstupné dospělí 60 Kč, děti 30 Kč.

Obr
Obr
lupa

Hasičské muzeum je přístupné každoročně od 1.dubna do 31.října, ato vždy vpátek, sobotu aneděli od 10,00 hod do 12,00 hod aod 13,00 hod. do 17,00 hod. Mimo tuto dobu Vám rádi naše muzeum ukážeme kdykoliv po dohodě sprůvodci na telefonu: Josef Polách 582 373 531, Josef Menšík 582 373 557 nebo se starostou obce na telefonu 582 373 726 Mobil 723 471 329. Vstupnédospělí 20,- Kč a děti 10,- Kč.

muzeum
muzeum
lupa

Pamětní síň Josefa Mánesa na zámku.V Čechách pod Kosířem a okolí Mánes namaloval svá stěžejní díla k vidění jsou zde jeho obrazy a další pamětihodnosti. Zámek je situován cca 200 m od hasičského muzea. Otevírací doba je vdobě od 1.dubna.do 31.října, ato mimo pondělí vždy od 10,00 hod do 12,00 hod a od 13,00 hod. do 17,00 hod. Vstupné dospělí 20,- Kč a děti 10,- Kč.

muzeum
muzeum
lupa

Při návštěvě zámku, můžete navštívit také dvacetihektarový park, který je stejně jako zámek národní kulturní památkou a stojí za to ho vidět. Je zde možné vidět ojedinělé stromoví a rybníky, Zakladatelem parku byl významný dendrolog Hrabě Štěpán Sylva Tarouca. Unikátní park vČechách pod Kosířem je celoročně volně přístupný.

Na výlet vlakem

Nejbližší vlaková stanice je Zdětín.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Čechy pod Kosířem - muzeum kočárů

19.10.2013 23:56
Doporučuji prohlídku Muzea kočárů, stojí opravdu za to!

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace