Mlýny na Kačáku

Tipy na výlet, Kladensko Rakovnicko
Kam a jak jedeme?

Vycházíme z náměsrí v Unhošti.Cíl jsou Nenačovice.Projdem se krásným údolí Černého potoka a potoka Kačák, kolem mnoha starých mlýnů.Cesta je vhodná i pro ciklisty. Celou dobu procházíme krásným zalesněným údolím.Postupně budeme míjet Kalivodův, Suchý,Nebeský,Markův,Fajmanův a Rejnovský mlýny.Procházíme chatovou oblastmi Dědkův mlýn a Batalion.Cesta je velmi příjemná, kousek před cílem jdme kousek po silnici, ale s s velmi malým provozem, jinak lesní cesty.

Za čím jedeme?

Mlýny jsou založeny od 16.století do 19.století, ale jen Markův mlýn je udržován v původním stavu, bývá zde naistalováno i mlýnské kolo. Mlelo se zde do roku 1951 turbína a zařízení je provozuschopné.V Unhošti můžeme navštivit Muzeum strého mlynářství,které je otevřeno takřka nepřetžitě, protože diky rodu Bočků (poslední mlynář Markova mlýna) je umístěno v rodném domě Bočků.V cíli Nenačovicích si prohlídneme místní sklárnu přimo na návsi,která je otevřena každý den a můžete obdivovat práci místních sklářů a prodejně si zakoupit jejich krásne výrobky

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Cestou je mnoho možností se občerstvit. První restaraci kterou míjíme je ve Fajmanově mlýně, kde se specializují převážně na ryby. Dále v Rejnovském mlýně funguje ,,Hospoda ve mlejně". Zde jsme vyzkoušeli pouze nápoje,protože jsme již měli objednán oběd v restauraci ,,Obecná škola" v Nenačovicích. Zde byli služby přímo nadstandrtní dopředu jsme si mohli po telefonu objednat jídlo, jelikož nás šla větší skupina (25 lidí) vše bylo skvělé a po příchodu během několika minut stálo jídlo na stole a bylo i výborné (doporučuji jako tečku Horké maliny - skvělé).Ceny víc než lidové prostředí útulné, mohu jenom doporučit.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Celá cesta vedla krásnou krajinou, místy přimo romantickou, ale nejvíce jsme byli překvapeni ze Sklárny v Nenačovicích. Funguje každý den a prohlídka mini sklárničky se třemi skláři,kteří velice ochotně odpovídali na naše dotěrné dotazy. Aby jsme podpořili místní skláře všichni jsme si koupili skleněnou nádheru.

Ostatní informace

Muzeum mlynářství Unhošť - zdarma

Sklárna Nenačovice - zdarma

,,Hospoda ve mlejně" Rejnovský mlýn - ceny lidové

Restaurace ,,Obecná škola" Nenačovice - ceny víc než lidové, jídlo výborné, obsluha velmi ochotnáDalší informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Druh:
do přírody
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Nejlepší místa v okolí

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Unhošť
(vzdálenost od místa: 2.24 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Mlýny na Kačáku

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace