Městské hradby Kadaň

Tipy na výlet, Krušné hory a Podkrušnohoří




Kam a jak jedeme?

lupa

Jedním z mála měst v severních Čechách, které si z velké části zachovalo svůj středověký ráz, je město Kadaň. Jedním z nejhmatatelnějších důkazů po středověké minulosti města jsou městské hradby, o které v tomto příspěvku půjde.

Za čím jedeme?

lupa

Zatímco samotné město vzniklo již v polovině 13. Století, původní hradby jsou zhruba o 100 let mladší. V pozdní gotice bylo opevnění dále zesilováno, aby bylo město lépe chráněno před útoky zvenčí. Ve své době mělo opevnění vnitřního města dva až tři pásy, přičemž existoval další okruh, který chránil před útoky i předměstí. Takto silné opevnění se dochovalo až do poloviny 19. Století, kdy se začalo město dynamicky rozrůstat. A byly to právě městské hradby, které bránili růstu. Vzhledem k tomu, že pominul původní význam hradeb, je vcelku pochopitelné, že ty museli ustoupit. V této době došlo ke zbourání hradebního okruhu, který chránil před útoky předměstí. Zároveň byly narušeny i hradby obepínající vnitřní město.





lupa

V dnešní době se započalo s opravami dochovaných hradeb, které můžeme spatřit zejména ze západní strany. Vzhledem k tomu, že v prostoru hradeb již vznikly vycházkové zóny s nádherným výhledem na údolí řeky Ohře, můžeme návštěvu městských hradeb jedině doporučit.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

V Kadani určitě objevíte restauraci, ve které si na něčem dobrém pochutnáte.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Z dalších památek Kadaně upozorňujeme zejména na Katovu uličku, Františkánský klášter, Bystřický můstek, Radniční věž a zapomenout nemůžeme ani na rozhlednu na Svatém vrchu.

Ostatní informace

Žádné vstupné se zde nevybírá, hradby si můžete projít zcela bezplatně.



Další informace

Hodnocení:
3183. místo
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou
Bylo zde:
9 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Kadaň předměstí
(vzdálenost od místa: 0.43 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Městské hradby Kadaň

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace