město Tábor

Tipy na výlet, Jižní Čechy
Kam a jak jedeme?

od Prahy je to asi hodinu a půl po dálnici.Od Vlašimi tak dojedete za hodinku.

Za čím jedeme?

Z historie města Tábora po roce 1420

podzemí
podzemí
lupa

Roku 1420 byl založen Tábor husitskými přívrženci. Roku 1437 byl povýšen na královské město. Již od roku 1438 Tábor po 15 let úspěšně čelil útokům královských vojsk. Poté přijal Jiřího z Poděbrad za správce země. Následovalo několik klidných let, které byly narušeny až roku 1559 ničivým požárem a úspěšným tažením švédských vojsk. Švédům mimo jiné hodně nahrával fakt, že se Tábor vzpamatovával z ničivého požáru a z déle než rok trvajícího oblehání města habsburskými vojsky, kteří nakonec roku 1621 město dobyli. Tím měli práci neskutečně ulehčenou a tak roku 1648 mohli Tábor v klidu dobýt. Roku 1680 ještě město postihla morová epidemie a vše bylo dokonáno roku 1744 kdy město a jeho předměstí zničila vojska pruská. Naštěstí se z toho Tábor postupně dostal a my teď můžeme obdivovat tajemná zákoutí Starého (přitom poměrně mladého) města. Navíc je zajímavé, že komplex podzemních chodeb přečkal všechny tyto útrapy téměř bez poškození.

pamětní deska
pamětní deska
lupa

Tábor je v České republice jedno z nejvýznamnějších měst se slavnou historií. V Táboře je mnoho architektonických památek a v okolí naleznete velké množství přírodních krás. Město Tábor je také spojeno s husitským hnutím a jeho vznik je spojen s Janem Žižkou z Trocnova. Ve 13. Století byl na místě dávného osídlení vybudován hrad a město Hradiště. Město Tábor má strategickou polohu a husité této výhody využili a převedli zbytek obyvatel ze Sezinova Ústí na místo bývalého Hradiště. Husité na tomhle místě roku 1420 založili vojenské město, odkud prováděli vítězné výpravy.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Je zde skvělích míst kde se zde můžete najíst a kdo má rád KFC nebo MCDonalda tak u autobusového stanoviště je něco podobného jsou zde skvělé ceny a opravdu se moc skvěle najíte.Vřele doporučuji.

Hotel Relax u Drsů ***, Tábor

Pension Sylva **, Tábor

OREA Hotel Dvořák ****, Tábor

Hotel PALCÁT ***, Tábor

hotel Slavia ***, Tábor

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Kostelní věž která je přístupná(opravdu nádherný pohled z ní),pak je tam opravdu nádherné muzeum kde je v úkázce táborský poklad opravdu moc nádherný a opravdu skvělá ceny vztupného.

Ostatní informace

všechno je v táboře opravdu krásné ceny a tím pádem máte více možností se kam podívat.Je to opravdu mocinky nádherné město jako některé ale já si toto město opravdu oblíbila.Další informace

Hodnocení:
236. místo
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika, pro zdatnější
Délka:
vycházka (do 6 km), celodenní výlet (15-20 km), putování (3-7 dnů)
Druh:
za kulturou, za sportem, do přírody, na kole
Bylo zde:
38 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Tábor
(vzdálenost od místa: 1.47 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu město Tábor

12.08.2012 17:29
Nadherne historicke mesto s atmosferou, natolik nas ucarovalo ze jsme si tam chteli poridit historicky dum.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace