Meandry Botiče a Hamerský rybník

Tipy na výlet, Praha
Kam a jak jedeme?

Dnešní výlet je opět z těch překvapivých, které nás zavedou z šedého sídliště přímo do kouzelné přírody.

lupa

Cestu začneme na místě, kde přírodu a romantiku čekáme ze všeho nejméně. Pojedeme tramvají číslo 22 nebo 26 na zastávku Na Groši. Vystoupíme uprostřed sídliště na dohled obchodnímu centru. A přesto jsme zde správně.

Za čím jedeme?

lupa

Od zastávky projdeme pár desítek metrů ke křižovatce a kolem autoservisu ukrytého ve staré usedlosti po kamenné dlážděné cesté k Botiči. Za mostem pod komplexem škol vcházíme do jiného světa. Za brankou nahlížíme do světa mokřadů, nad kterými vede kolem zaplavených kmenů stromů dřevěný chodníček Naučné stezky. Můžeme se k němu dostat z Toulcova dvora. Dnes ale jen procházíme. Od Botiče vylétnou s křikem vodní ptáci. Cesta vede kolem ohrady, za kterou se klidně pasou koně, podivně kontrastující s paneláky v pozadí. Od této chvíle se budeme blížit a vzdalovat meandrujícímu potoku s kmeny olší a vrb kolem. Budeme objevovat vykotlané staré pařezy letitých stromů, můžeme potkat ropuchy a kuňky a možná i pstruhy. Stromy se zrcadlí ve vodě a vytvářejí nádherný klidný obraz.

lupa

Zahrádkářské kolonie kolem potoka na nás dýchnou nostalgií dávno uplynulého času. Necháváme za sebou i Záběhlický zámek a nízkým zeleným tunelem projdeme poslední část cesty k Hamerskému rybníku. Ještě nedávno zanedbaný a zanesený tunami bahna, dnes výletní cíl rodin s dětmi , které na jeho břehu najdou dřevěné hřiště i lavičky k posezení.

lupa

Na břehu rybníka právě kvetou žluté kosatce, na ostrůvku uprostřed odpočívají labutě a od břehů kvákají skokani. A když obejdeme celý rybník, můžeme posedět v Restauraci sportovního centra, odpočinout si na houpačce nebo dřevěném lehátku, dát si třeba oběd nebo skleničku vína anebo si zajít na tenis, na squash, zahrát si beach volejbal nebo na masáž.

A příště, pokud budete chtít, můžete začít cestu naopak tady. Půjčit si ve sportovním centru kolo a vydat se po cyklostezkách kolem Botiče ještě dál.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

lupa

Na břehu Hamerského rybníka je moderní sportovní centrum s Restaurací, která nabízí jednoduchá jídla, grilovaná masíčka nebo zeleninu, dezerty i zmrzlinu. Jídlo není vůbec drahé a vaří tady dobře.

Restaurace nabízí hodně příjemné posezení uvnitř i na terase, pod pergolami, na houpacích lavičkách i lehátcích.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

lupa

Pro ty, kdo umí vypnout v hlavě vzdálené zvuky města a přehlížet stopy neukázněných lidí na březích, je to další z romantických procházek za přírodou tam, kde bychom ji nečekali.

Ostatní informace

Příroda je dostupná za jednu přestupní jízdenku tramvají vždy.

Toulcův dvůr je přístupný každý den od 8 do 18 hodin - venkovní prostory zdarma.

Restaurace u Hamerského rybníka je otevřená každý den od 7:00 do 23:30 a najíte se zde opravdu za velmi přijatelné ceny.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Praha-Strašnice zastávka
(vzdálenost od místa: 1.71 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Meandry Botiče a Hamerský rybník

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace