Matějská pouť v Praze

Tipy na výlet, Praha
Kam a jak jedeme?

Kolotoč
Kolotoč
lupa

O týden později po svátku Sv. Matěje začala letos (2011) na Pražském výstavišti tradiční Matějská pouť. Až do 25. dubna (do velikonoc) máte možnost navštivit atrakce ze všech koutů Evropy. Povozíte malé děti na kolotočích, zhoupnete na tradičních houpačkách. pro starší a dospělé jsou nachystány adrenalinové atrakce, při kterých se tají dech, jenom je vidíte.

Za čím jedeme?

Matějská pouť je tou nejdradičnější a nejznámější kolotočářskou atrakcí u nás. Najdete ji na Výstavišti za Průmyslovým palácem a divadlem Pyramidou v Holešovicích. Při návštěvě je možné zúčastnit se představení Křižíkovy fontány, navštivit Mořské akvárium či výstavu prehistorických zvířat.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Možností občerstvení je na výstavišti spousty. Ke správné kolotočářské atmosféře patří i grilované klobásy, cukrová vata a i zmrzlina (nyní začátkem března spíše svařené víno - i to tu je).

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Matějská pouť je každoroční předzvěstí jara a posiluje v nás myšlenku, že zima opravdu už letos bude pomalu minulostí.

Ostatní informace

Vstupné je 25 kč o nedělích a svátcích, děti polovic a do výšky 120 cm zdarma. Ve všední den pouze 10 Kč. Atrakce stojí různě, cena začíná na dvacetikoruně a při náročných adrenalinových zážitcích zaplatíte i 120 Kč. Otevřeno je od dvou odpoledne do tmy ve všední den (až do 21 hod) a o víkendech od 10 hodin dopoledne.Další informace

Hodnocení:
4284. místo
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou
Bylo zde:
7 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Praha-Holešovice zastávka
(vzdálenost od místa: 0.38 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Matějská pouť v Praze

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace