Malá Chuchle - temná cesta železničním tunelem

Tipy na výlet, Praha
Kam a jak jedeme?

Tam: MHD dojedeme k branickému nádraží

Zpět: MHD z Malé Chuchle nebo můžeme dojít až na branické nádraží

Za čím jedeme?

1.) Dobrodružný průchod temným železničním tunelem

2.) Malá lesní ZOO

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

U lesní ZOO je sice stánek s občerstvením. Od jara do pozzimu je otevřený, když jsme tam byli v zimě, byl zavřený.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Procházka po Branickém železničním mostě

Průchod tunelem

Lesní ZOO - zejména krkavec je velice společenský a zábavný tvor

Ostatní informace

Výlet je vhodný pro větší děti vdoprovodu rodičů.

Délka trasy: přibližně 4 km

Terén: jediným náročnějším úsekem je výstup lesním svahem od tratě po absolvování tunelu.

lupa

Trasa: u branického nádraží vyjdeme po schodišti na Branický most, který má šířku pro 2 koleje, ale osazena je jen jedna. Pro chůzi lze použít chodník uprostřed nebo pruh pro neosazenou kolej.

lupa

Za chuchelským koncem mostu trať vede do asi ½ km dlouhého tunelu. Průchod je bezpečný, pokud jdeme v pruhu neosazené tratě. Ten je místy zatopený, takže se buď můžeme namočit nebo jít po samém okraji, kde je zvýšená římsa. Rozhodně nechoďte po trati, jezdí tu nákladní vlaky, které mohou jet kdykoli.

lupa

Tunel jde do zatáčky, takže není vidět zjednoho konce na druhý a pár desítek metrů po vstupu je úplná tma. Překvapivé je, že ani baterka spocitem všeobjímající tmy moc nenadělá. Pro děti, které překonají ten nepříjemný pocit, to je zajímavá a dobrodružná zkušenost.

Po výstupu z tunelu je třeba vylézt svazem nahoru. Není nutno chodit přes koleje, ty lze přejít po střeše tunelu a najít nějakou pěšinku vedoucí šikmo nahoru. Odtud už se snadno dostaneme k lesní ZOO, kde jsou daňci, srny, mezi nimi králíci a morčata, sovy, přátelský krkavec a prasata nebo liška či mýval. Jednou jsme tu viděli i rysa.

Do Malé Chuchle nás dovede žlutá značka. Pak můžeme buď nasednout na autobus MHD nebo znovu přejít Branický most.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Praha-Braník
(vzdálenost od místa: 0.93 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Malá Chuchle - temná cesta železničním tunelem

Lexovo dobrodružství
08.02.2011 23:13

Lexa
Vydali jsme se na dobrodružnou cestu temným tunelem. Byli jsme plni odhodlání, že průchod tunelem za Branickým mostem, nebude problém. Musíme se přiznat, že asi po 150 metrech, kdy jsme měli v rukou pouze dva svítící mobilní telefony, jsme to vzdali. Nicméně, máme předsevzetí, že po zakoupení nějakého většího halogenového osvětlení se na cestu opět vrátíme a určitě jí zdoláme. Zoo byla ale překrásná i přesto, že jediní tvorové, kteří s námi jakžtakž komunikovali byly slepice. Zvířátka byla asi v zimním spánkovém opojení. Děkujeme za typ.
27.08.2012 08:38

Pred tunelem jsme vydeli divocaka, kteryho asi prejel vlak a u vychodu z tunelu taky bylo nejaky zviratko uz delsi dobu v rozkladu, takze co se tyce strasidelnosti a dobrodruznosti davam 10 bodu :)

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace