Lužické hory

Tipy na výlet, Lužické hory, Ještědský hřbet
Kam a jak jedeme?

Na Hvozdu
Na Hvozdu
lupa

Dobrý tip pro turisty na super turistiku na pomezí Čech a Německa je v Lužických horách. Dva dny jsme chodili, pokaždé jiný okruh po místních "horách". Jeli jsme autem. První den jsme zaparkovali pod kopcem Hvozd ve vesničce Krompach. Po červené jsme vylezli na Hvozd, kde je také rozhledna za eura. Na ní jsme nebyli, protože z kopce je též dobrý výhled do okolí. Pak jsme pokračovali na Oybin. To je stolová hora, na které je rozsáhlá zřícenina hradu Oybin (česky Ojvín), fakt moc pěkná, prolézali jsme to tam asi 2 hodiny.

Zpátky jsme šli přes Luckendorf a Petrovice (tam jsme si dali véču v místní nově otevřené hospůdce). Přes Starý Falkenburk, Babiččin odpočinek zpět do Krompachu k autu.

Rozhledna Hvozd
Rozhledna Hvozd
lupa

Druhý den jsme zajeli do Lesné a po červené se vyšplhali na zříceninu Tolštejn, kde to docela fičelo, ale výhled stál za to. Pak jsme pokračovali na Jedlovou, kde jsme vylezli na rozhlednu. Po prudké sjezdovce jsme slezli dolů do Lesné. Přesunuli jsme se autem do Horní Světlé a šli na Luž, ke konci je to docela prudké stoupání. Tam žádná rozhledna sice není, ale výhled parádní :) Bývala tam prý do 2. světové chajda s ubytovnou, ale pak to prý za záhadných okolností shořelo. Jsme na hranicích s Německem, je vidět bílé hraniční kameny. Sestoupili jsme pak po modré do Jonsdorfu.

V Německu kousek od Oybinu
V Německu kousek od Oybinu
lupa

Procházíme Nonenfelsen, což jsou nějaké zkamenělé jeptišky :) Jsou tu lezecké skály, také feraty, ale na to dnes nemáme vybavení. Je to tu nádherné... Také je tu zřícenina Falkensteina. Přes Dolní Světlou se vracíme k autu.

Za čím jedeme?

Tip na výlet do přírody, do kopců, na zříceninu, ale také za rozhlednami.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Ubytování bylo docela super a levné - za 150 Kč ve Cvikově (ubytovna fotbalového klubu - FK Cvikov).

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Hrad Oybin
Hrad Oybin
lupa

Nejvíce se mi líbilo všude, kde byl výhled, tzn. Luž, Hvozd, a také nádherná zřícenina hradu Oybin, tam to bylo také moc krásné. Také skály Nonenfelsen jsou pěkné, a uvnitř je schovaná dokonce restaurace, která není odnikud vidět.

Ostatní informace

Vstupné na Tolštejn je za 15 Kč, na Jedlovou 15 Kč, rozhledna Hvozd 2,5 EUR, Oybin asi 4 EUR,Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
romantika, pro zdatnější
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Dobkovice
(vzdálenost od místa: 2.92 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Lužické hory

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace