Lázeňská trasa z Teplic nad Bečvou - III. Z TNB do Ústí "Klobáskova"

Tipy na výlet, Střední Morava - Haná
Kam a jak jedeme?

Z Teplic nad Bečvou - lázní vyrazíme po ZELENÉ značce, asi po 1 km zelená odbočuje v místě kde ji přetíná cyklotrasa 5 / 8600 poměrně prudce doprava. My ale odbočíme na této "křižovatce" doleva, po cyklotrase a asi po dalších 2 km dojdeme do ÚSTÍ. Zpátky se vracíme stejnou cestou.

Za čím jedeme?

V obci ÚSTÍ, jinak nazývané lázeňáky "KLOBÁSKOV" bývala výborná hospoda, která, při nejmenším o víkendech dělala VEPŘOVÉ HODY. Před 5 lety při mé návštěvě již hospodu převzala mladší generace a kvalita v té době značně upadla. Přesto jsem si celkem pochutnal. Měl jsem tehdy to štěstí, že ve vesnici byly zrovna hody, a na tamější hruškové frgále jsem dodnes nezapomněl. Už se těším na svoji letošní návštěvu. Doufám, že se situace mezitím zlepšila, a ani Vy ani já nebudeme zklamáni.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Viz za čím jdeme.

http://www.regionhranicko.cz/mikroregion-hranicko/clenske-obce/Obec-Usti-5

Citace:

"Občerstvení nabízí hospůdka U Čápa umístěná v centru obce"

"pouť sv. Petra a Pavla"

"Petr a Pavel - Kdy se slaví: 29. 06." (http://magazin.ceskenoviny.cz/kalendarium/svatky/)

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Při mojí poslední návštěvě jsme neodbočili po cyklostezce a pokračovali dále asi 1 - 2 km a teprve potom se vraceli velikým obloukem zpět do ÚSTÍ. Přesto se nám líbila jak cesta, tak okolí vesnice, chutná uzenina i výborný frgál.

Ostatní informace

Při mojí poslední návštěvě nebyly ceny nijak zvláště nízké, ale ještě to ušlo, uvidím jak bude letos.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Délka:
vycházka (do 6 km)
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Lázeňská trasa z Teplic nad Bečvou - III. Z TNB do Ústí "Klobáskova"

03.06.2016 15:15
Z lázní Teplice nad Bečvou asi nelze pominout především místní jeskyně, Hranickou propast, a hrad Helfštýn. Pokud je příležitost, tak ze vzdálenějších míst bych doporučil ještě Starou Vodu u Libavé (Svatoanenská pouť), Štramberk - asi jedno z nejkrásnějších městeček zachovaných do značné míry ve středověké podobě. Máte - li vlastní dopravu, asi bych neodolal pramenu řeky Odry, kam se mi ještě nepodařilo doputovat právě s ohledem na obtížnou dopravní dostupnost z lázní.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace