Labyrint pod Zelným trhem

Tipy na výlet, Brno a okolí
Kam a jak jedeme?

lupa

Navštívili jsme Labirint pod Zelným trhem. Z Hlavního nádraží se ke vstupu dostanete po ulici Masarykova, ze které odbočíte vlevo na Zelný trh. Zde najdete budovu, kde je na prosklené výloze veliký nápis Labyrint pod Zelným trhem.

Za čím jedeme?

lupa

Labyrin se nachází 700 metrů chodeb a sklepů, 221 schodů. Prohlídka probíhá s průvodcem zhruba 45 minut. Po celé trase jsou nainstalovány informační tabule a různé expozice, které ukazují využití podzemí v historii. Najdete zde třeba vinařský sklep, sklep s potravinami, laboratoř alchymistů, klec bláznů, středověké mučící nástroje a nakonec i Středověkou krčmu.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Vzhledem ktomu, že jsme z Brna, tak jsme se nikde neobčerstvili ani neubytovali :)

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Byla jsem v pár jiných podzemích a zde je opravdu toho k vidění nejvíce. Navíc je podzemí kvůli plísni vytápěno, což při návštěvě v zimním období člověk ocení. :)

Ostatní informace

Vstupné plné - 160,-

Studenti, senioři, ZTP, ZTP/P, děti do 15 let - 80,-

poplatek za kameru - 50,-

focení zdarma

Otevírací doba je od úterý do neděle - 9.00 - 18.00 hodin, phohlídky se konají každou půl hodinu, mimo turistickou sezónu každou hodinu.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Brno hlavní nádraží
(vzdálenost od místa: 0.4 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Labyrint pod Zelným trhem

11.04.2013 03:58

Dobrý tip na výlet, koneckonců jsem v Brně už skoro rok nebyl. Vstupné je zlodějina, ale když je tam klec bláznů a krčma ...

11.04.2013 06:17

opravdu je to asi ale nejlepší podzemí ve které jsem byla. krčma je ale jen jako dekorace, prý chtěli aby to byla opravdu krčma, kde by si návštěvníci mohli něco dát,ale zas nějaké zákazy z EU. Až sem budete mít cestu tak se určitě podívejte i do kostnice pod sv. Jakubem. Vstupné je teda taky nějak takové.

13.04.2013 13:25

Určování od EU, co smíme a ne, je něco hrozného, zase to hovoří o tom, že se umíme v České republice jen podřizovat, ale ono to dělají také naší úředníci, kteří se proti ,,blbostem" z EU nedokážou postavit. Když se podívám jen např. do Německa, či Francie, tak tam se dokážou různým nerozumným zákazům z EU postavit. Ono to ale bude také tím, že Francie, či Německo jsou holt ,,o trochu větší" státy, než naše republika. Ale kdyby naši úředníci chtěli, tak by se s těmi zákazy dalo něco dělat. Jen to chce ale doopravdy chtít.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace