Kutná Hora - Barbora, Ludvík, Michal

Tipy na výlet, Kutnohorsko
Kam a jak jedeme?

Jedeme do Kutné Hory na výstavu Europa Jagelonica a seznámili jsme se s Barborou, Ludvíkem a Michalem. Jedeme vlakem z Kladna s přestupem v Praze.

Za čím jedeme?

Barbora
Barbora
lupa

Jedeme do Kutné Hory na výstavu Jagelonica. Kutnou Horu jsme navštívili i loni, ale letos jsme se dostali vlakem až skoro do centra. Na hl. nádraží Kutná Hora jsme přestoupili na osobní vlak do Zruče nad Sázavou a jeli jsme 2 zasávky. Ve vlaku jsem od průvodčího dostali tip na prohlíku zajímavého místa v Kutné Hoře. Velicie milý pán nám doporučil ať se zajdeme podívat do věže Jezuitské koleje , a že zde uvidíme 3 zvony, které vyrobili zvonařští mistři ve středověku. Jména zvonů uvádím v názvu tipu na výlet. Po prohlídce překrásné výstavy Europa Jagelonica vyrážíme o dveře dál a vyšlapeme na vyhlídku Jižní věže Jezuitské koleje. Prohlédli jsme si z blízka tyto zvony, u kterých je datum odlití několik set let před naším narozením. Zvon Barbora z r. 1536, Ludvík z r. 1518 a Michal z r. 1493. Z vyhlíky věže je nádherný výhled na chrám Sv. Barbory a na celou Kutnou Horu. Za zmínku stojí i trámoví věže, které ukazuje um našich předků. Po prohlídce věže ochutnáme ve stánku místní víno a spěcháme přes historické centrum na vlak na zastávku Kutná Hora město. Asi za 15 minut chůze již čekáme na vlak.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Zvony
Zvony
lupa

Občerstvili jsme se v kavárně v Jezuitské koleji, nabízejí zde mimo obvyklých pochutin také několik druhů horké čokolády. Ubytování jsme nepotřebovali, byli jsme na výstavě jen na jeden den.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Líbila se nám krásná výstava o Jageloncích, krásné zvony, které jsme si mohli prohlédnout zblízka a pohled na Kutnou Horu z výšin.

Ostatní informace

Vstup na výstavu Europa Jagelonica je 180,- Kč a tato putovní výstava trvá v Kutné Hoře jen do konce září.

Vstup na vyhlídku Jižní věže Jezuitské koleje je

40,- Kč dospělí

poloviční 20,- Kč děti 12let do let, senioři, studenti,ZTP

věž je otevřena út - ne 10 - 17 h duben až říjen. V zimních měsících jen po domluvě.

Kutné Hora je krásné středověké město a doporučuji i několikadenní pobyt.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
romantika
Druh:
za kulturou
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Kutná Hora město
(vzdálenost od místa: 0.41 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Kutná Hora - Barbora, Ludvík, Michal

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace